To już pewne. Składane smartfony trafią do sklepów już w przyszłym roku. W ciągu kilku miesięcy ruszy masowa produkcja składanego Samsunga Galaxy z ekranem Infinity Edge. Z kolei Huawei rozesłał już pierwsze egzemplarze swojego składanego smartfona do koreańskich operatorów. Dzięki temu poznaliśmy kilka szczegółów nt. urządzenia, które ma zrewolucjonizować mobilny rynek.

Huawei Mate X (nie jest to nazwa oficjalna) ma być pierwszym składanym smartfonem z obsługą sieci 5G. Dlatego działające egzemplarze tego modelu trafiły do koreańskich operatorów. Przy czym mamy do dyspozycji tylko szczątkowe informacje, które opublikowały media z Korei Południowej. Kary za udostępnienie informacji nt. specyfikacji oraz użytych patentów byłyby srogie. Jednak wiemy już, że składany smartfon Huawei będzie mieć 2 ekrany. Pierwszy (pomocniczy) o przekątnej 5 cali. Główny ekran o przekątnej 8 cali będzie składany. Oznacza to, że Huawei wybrał taki sam wariant jak Samsung. Poniżej możecie obejrzeć filmik prezentujący koncept Mate X. Został on przygotowany na podstawie dotychczasowych plotek oraz wniosków patentowych Huawei.

Dlaczego składany Huawei Mate X pokaże się najpierw w Korei?

Część osób uważa, że Huawei chce w ten sposób dać pstryczka w nos Samsungowi. Jednak decyzja Chińczyków motywowana jest czymś więcej niż emocjonalnym ego. Składany smartfon Huawei ma posiadać modem 5G, a koreańscy inwestują ogromne pieniądze w nową technologię. Korea Południowa będzie jednym z pierwszym kraju, w którym zostanie uruchomiona komercyjna sieć 5G. Jednak po co komu nowa technologia, jeśli użytkownicy nie będą posiadać odpowiednich urządzeń? Dlatego właśnie Huawei wysłał pierwsze egzemplarze Mate X do Korei. Dzięki temu operatorzy zobaczą możliwości nowych smartfonów i obmyślą bazującą na nich strategię marketingową.

Źródło: etnews

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.