To dobry news dla graczy mobilnych, którzy nie potrafią oderwać się od najnowszych produkcji. Razer znów zaskoczył fanów i w ramach tego wypuścił na rynek najnowszy Razer Blade Pro wspierany kartą NVIDIA GeForce GTX 1080.

Ten potwór w 17” naprawdę jest w stanie konkurować wydajnością razem z naszymi dużymi skrzynkami. Czym cechuje się nowy produkt?

Pod swoją kopułą posiada potężny procesor, a mianowicie 6 generację procesorów Intel Core i7 6700HQ, który w trybie Turbo i potrafi osiągnąć aż 3,5 Ghz.

Mówi się, że nie samym procesorem żyje komputer. Do wsparcia jednostki obliczeniowej dla użytku, dostarczono aż 32 GB pamięci operacyjnej DDR4 na dwóch kanałach, taktowanej na 2133 MHz, oraz dwa dyski PCIe SSD złączone RAID 0, które są w stanie pomieścić do 2 TB danych. Ten sposób łączenia sprawia, że wyniki odczytu danych z dysków jest dwukrotnie szybszy od standardowego PCIe SSD, i 3,5 krotny w porównaniu do mSATA SSD. Zapewne zainteresowani jesteście, jakie pojemności ma powyższa maszynka. Oto i one w całej swojej okazałości. Pojemności są dostępne w trzech wariantach: 512GB SSD RID 0 (2x 256GB pCIe M.2), 1TB SSD RID 0 (2x 512GB pCIe M.2), 2TB SSD RID 0 (2x 1TB pCIe M.2) Dla użytkowników chcących jak najszybszego dostępu do danych na z nośników zewnętrznych, producent zamontował także gniazdo Thunderbolt łącząc go z USB-C, dzięki czemu przepustowość gniazda może osiągnąć aż do 40 Gbps, tworząc zarazem jedno kompaktowe dla wszystkich wariantów. Do gniazda jesteśmy w stanie podłączyć USB, Display Port, PCI Express oraz Thunderbolt. Z tym zestawem, przesył danych jest czterokrotnie większy i pozwala na dwukrotnie większe strumieniowanie obrazów, idealne do grania i edycji w technologii 4K. Dodatkowo w zestawie dostaniemy technologię Killer DoubleShot Pro, którą wysoce zwiększy nam wydajność. Wykrywa ona automatycznie potrzebę na wykorzystanie łącza przez grę lub program, nadaje jej większy priorytet i zwiększa przepustowość łącza. Dzięki temu zastosowaniu użytkownik doświadczy mniejszej ilości typowych lagów i opóźnień grając online.

Razer Blade Pro
Razer Blade Pro – ten sam laptop do grania i pracy.

Zapierający dech obraz w nowym wydaniu cieszy naprawdę oko.

Od dawna wiadomo, że dla gracza odczucia w rozgrywce zawsze zwiększa wyraźna grafika. Aby wyciągnąć dla oka to, co najlepsze, Blade Pro może się pochwalić ekranem 17,3 cala w rozdzielczości 4K, lecz co najlepsze w nim, jest zastosowanie IGZO do wyświetlania najlepszych rezultatów kolorów. Duży ekran, który posiada 8,4 miliony pikseli, pozwoli na uzyskanie krystalicznie czystego obrazu, nieważne czy grasz w najnowsze gry, przeglądając swoje zdjęcia w 4K, czy tworząc swoje kolejne arcydzieło.

Co wprowadza grafika, czyli serce komputera według graczy.

NVIDIA znów wybiła się na tle konkurencji z nowym pomysłem optymalizacji obrazu przedstawiając G-SYNC, który będzie powodował szybszą synchronizację między wyświetlaniem obrazu na monitorze a GPU. Rezultatem tego jest eliminacja opóźnień między przejściami oraz szybsze i płynniejsze kontrolowanie grafiki. Jest to świetna opcja dla osób lubujących się w FPS’ach, gdzie stutter-speed musi być jak najmniejszy.

Klawiatura prosto z marzeń potrafi skraść serce nie jednego zapaleńca.

Aby być bliżej profesjonalizmu podczas grania, dobrze jest sobie sprawić sprzęt, który będzie natychmiastowo i bez wysiłku analizował nasze ruchy i od razu je przekazywał do systemu. Takim właśnie rozwiązaniem jest pierwsza na świecie ultra nisko profilowana klawiatura. Ta rewolucyjna metoda gwarantuje anty-ghostowanie klawiszy, optymalne punkty resetu, a siła nacisku na klawisz wymaga jedynie 65g. Gwarantuje ona wydajność, jak i takie samo uczcie jak przy tradycyjnej klawiaturze mechanicznej. Jak każdy wie, w laptopach Razer ich atutem jest także Razer Chroma, czyli podświetlana LED klawiatura. Do dyspozycji mamy ponad 16 milionów kolorów, co daje nam nieskończone możliwości jej konfiguracji. Dodatkowo używając oprogramowania Razer Synapse jesteśmy w stanie daną synchronizację zsynchronizować na wszystkich urządzeniach Razer z uruchomioną opcją Chroma.

Producent dodatkowo do sprzętu dodaje nam pełną wersję FL Studio 12 Producer Edition za darmo.

A dzięki połączeniu go razem z Razer Chroma, tworzenie utworów już nigdy nie będzie takie samo. Laptop jest stale zasilany adapterem o mocy 250W, oraz wbudowanej baterii 99Wh, co na osiągi danego komputera i dość małej pojemności jej, rozgrywka na najwyższym poziomie nie potrwa aż tak długo. Cena za takie cudo została wyceniona na od 3699 do 4199 euro, w zależności jakie końcowe parametry wybierzemy. Ktoś jest chętny? Razer Blade Pro trafi na rynek już w przyszłym miesiącu.

[vlikebox]

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.