Z całą pewnością możemy powiedzieć, że dyski półprzewodnikowe (SSD) są wysoce pożądane przez wszystkich użytkowników.

Górują one z pewnością nad dyskami twardymi (HDD). Zobaczymy to w szczególności, patrząc na prędkość odczytu, wielkość układów, oraz o wiele niższe zużycie energii przy użyciu SSD. Z pewnością te zalety przekonują wielu na zakup tych dysków, lecz są i tacy, którzy wolą stare dobre HDD. Powód jest prosty — przeliczenie bardzo niskiej ceny na ilość oferowanego miejsca.

Dyski twarde wciąż królują

Nie ma wątpliwości, że popularność dysków HDD jest cały czas ponad przeciętną. Dyski te używane są w wielu przypadkach jako zapis wielu plików, do których nie musimy mieć na co dzień dostępu. Oczywiście, przy przeliczeniu ceny do ilości oferowanego miejsca, wygrywają zawsze dyski oferujące większą pojemność. Tak więc, aby zaspokoić swoich największych klientów, Seagate planuje wyprodukować dwie nowe wersje dysków. Będą one oferowane w pojemnościach 14 TB i 16 TB. Jest to istotnie duża liczba, która z pewnością zaspokoi nasze pragnienia na posiadanie wszystkich plików, gier, seriali, zdjęć czy stricte komercyjnych — posiadać na nich back-upy naszych maszyn. Co więcej, jak informacje Seagate do roku 2020 chce wypuścić na rynek aż 20 TB HDD.

Seagate oferuje naprawdę dobrą jakość

W dzisiejszych czasach nic nie jest pewne. Wiadomo, że nawet jeżeli kupimy jakiś genialny przedmiot z milionem funkcjonalności, istnieje szansa, że nie wytrzyma on u nas nawet miesiąca. Wszystko kwestią jakości produkowanego przedmiotu. Jeśli chodzi o firmę Seagate, nie musimy się niczego obawiać. Profesjonalna obsługa, wysoka jakość i nowoczesne technologie wplatane do produkowanych dysków tworzą ją jako jedną z najlepszych na rynku.

Jeśli chodzi o najnowsze dyski twarde, posiadacze w 100% będą z nich zadowoleni.

Dyski z linii Enterprise Capacity o pojemnościach 10 – 20 TB będą posiadały zredukowany całkowity koszt posiadania. Wszystko dzięki redukcji zużycia mocy i kosztów chłodzenia oraz niższej wadze samego dysku. Dodatkowo średnie czasy bezawaryjnej pracy na poziomie 2,5 mln godzin pokazują bardzo wysoką jakość sprzętu. Nowa technologia zaawansowanego buforowania zapisu dodana do tej serii pozwoli nam także na 20% przyspieszenie pod względem wydajności zapisu losowego w stosunku do ostatniej generacji dysków twardych.

Źródło: ExtremeTech

[vlikebox]

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.