Kryptowaluty są ostatnio dość modnym tematem. Większe zainteresowanie tym tematem wynika z ostatnich wzrostów kursu BitCoin’a. Jednak kryptowaluta ta nie nadaje już się do przysłowiowego kopania. Dlatego też dużym zainteresowaniem cieszy się wydobywanie innych kryptowalut, które następnie są zamieniane na BitCoin’y. Zwykły domowy komputer raczej się do tego nie nadaje, ale zupełnie inaczej wygląda sytuacja w postaci farm kart graficznych. Tutaj świetnie powinien spisać się nowy Sapphire Radeon RX 470 Mining.

Jak sama nazwa wskazuje, jest to specjalna edycja karty Radeon RX 470. Seria ta generalnie cieszy się bardzo dużą popularnością wśród osób trudzących się wydobywaniem kryptowalut. Jednak nie można jej już kupić w żadnym sklepie, taka sama sytuacja wygląda w przypadku innych kart. Również tych ze stajni Nvidii. Ciekawe czy inni producenci współpracujący z AMD wezmą przykład z Sapphire. Nowa karta jest dostępna do kupienia w sklepach Overclockers UK oraz Prime abgb.

Karta Sapphire Radeon RX 470 Mining będzie dostępna w wersjach 4 GB oraz 8 GB GDDR5.

Oczywiście model ten pozbawiony został wszelkich złącz do podłączenia monitora. Oprócz tego producent udziela jedynie rocznej gwarancji, która jest dużo krótsza niż w przypadku wersji konsumenckich. Tam gwarancja od Sapphire wynosi aż 3 lata. Górnicy będą mieli do wyboru aż 4 modele. Producent oprócz różnej ilości pamięci, pozwala klientom na wybór producenta kości. Wersje z modułami RAM od Samsunga charakteryzują się większą wydajnością, co oczywiście ma swoje przełożenie na cenę:

  • RX 470 4 GB Mining 23 – 26 MH/s przy 122 W: 248,99 funtów,
  • RX 470 4 GB Mining (Samsung) 24 – 27 MH/s przy 122 W: 259,99 funtów,
  • RX 470 8 GB Mining 24 – 27 MH/s przy 128 W: 289,99 funtów,
  • RX 470 8 GB Mining (Samsung) 25 – 28 MH/s przy 128 W: 299,99 funtów.

Producent obiecuje, że karta przygotowana dla górników charakteryzuje się niskim poborem prądu. Cecha ta ma wynikać ze specjalnie zmodyfikowanego BIOSa, który został zoptymalizowany pod specjalne zastosowanie karty. Czy produkt ten znajdzie swoich nabywców? Znając życie, karty Sapphire Radeon RX 470 Mining zostaną wykupione jak świeże bułeczki. Kopacze kryptowalut kupują teraz wszystko jak leci. Jednak w przypadku takich kart, będą mieli problem z późniejszym odsprzedaniem niepotrzebnego już sprzętu.

Źródło: Hexus

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.