Samsung szykuje się na premierę nowego smartfona ze składanym ekranem. Jednak będzie to konstrukcja zupełnie inna niż Galaxy Fold. Nadchodzący Samsung W20 5G ma się składać w pół tak samo, jak Motorola Razr. Wiele osób jest podekscytowanych takim sposobem wykorzystania nowej technologi.

Pierwsze urządzenia mobilne ze składanymi smartfonami nazywam smartfono-tabletami. Nazwa ta odzwierciedla sposób, w jaki można korzystać z urządzeń pokazanych przez Samsunga i Huawei. Kiedy są złożone, korzystamy z nich jak ze zwyczajnego smartfona. Z kolei po rozłożeniu urządzenia przestrzeń robocza zwiększa się dwukrotnie i użytkownik dostaje do dyspozycji ekran o przekątnej od 7 do 8 cali. Jednak nie wszyscy chcą korzystać z tak dużych urządzeń. Dlatego też Samsung zaczął eksperymentować z drugim podejściem do składanych smartfonów. Podczas tegorocznej konferencji SDC (Samsung Developer Conference) Koreańczycy pokazali nagranie pokazujące zachowanie interfejsu urządzenia, które składa się w pionie.

Samsung W20 5G to w sumie taka Motorola Razr

Osobiście uważam, że nowa wersja telefonów z klapką lepiej przyjmie się na rynku niż ogromne smartfono-tablety. Już nie raz przekonaliśmy się, że użytkownicy z chęcią kupują mniejsze modele. Pokazuje to chociażby zainteresowanie nowym iPhone SE. Dlatego też wiele osób może być zainteresowanych nabyciem smartfona, który po rozłożeniu ma gabaryty współczesnego flagowca. Jednak zawsze można go złożyć w pół i bez problemu schować do kieszeni.

Jednak do tej pory Samsung nie decydował się na sprzedaż swojego flagowca z klapką poza granicami Chin. Podczas gdy tegoroczna Motorola Razr ma być sprzedawana na całym świecie, to Samsung W20 5G może być dostępny jedynie w Chinach. Tak przynajmniej było z poprzednimi modelami tej serii.

Samsung W20 5G

W sieci pojawiły się komentarze łączące ze sobą doniesienia z SDC2019 oraz plakat Samsunga W20 5G. Wiele osób chciałoby, żeby model ten okazał się kolejnym smartfonem ze składanym wyświetlaczem. Jednak rzeczywistość może okazać się inna. Co roku Koreańczycy wypuszczali na chiński rynek nowego flagowca z klapką wyposażonego w najwydajniejszy dostępny chipset. Jednak nowa odmiana Galaxy Folda ma przyciągać klientów atrakcyjną ceną (Motorola Razr wyceniana jest na 1500 dolarów). To oznacza, że taki model powinien być wyposażony w komponenty znane z modeli pochodzących z tzw. średniej półki. Dodatkowo Samsung zaprezentował deweloperom nowy interfejs dopiero teraz. Dlatego całkiem możliwe jest to, że nowa odmiana składanych smartfonów nie jest jeszcze gotowa.

Motorola RAZR
Motorola Razr 2019

Źródło: Weibo

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.