Samsung ma obecnie spore problemy z powodu Galaxy Note 7. Niestety, ale wygląda na to, że akcja wymiany telefonów nie przyniosła pożądanych efektów i niby bezpieczne Note 7 dalej sprawiają niemiłe niespodzianki swoim właścicielom. Jednak Koreańczycy się nie poddają i chcą zdobyć serca (oraz portfele) swoich klientów nowym flagowcem, jakim jest Galaxy S8.

Doniesienia z Korea Herald mówią o rozpoczęciu przez Samsunga zamówień komponentów do nadchodzącego smartfona Galaxy S8. Premiera nowego flagowca będzie miała jak zwykle, dzień przed targami MWC (Mobile World Congress), czyli 26 marca 2017. Na szczęście Samsung Galaxy S8 nie będzie kolejnym klonem iPhone 7 lub odświeżoną wersją Galaxy S7. Wygląda na to, że Koreańczycy przygotowali kilka ciekawych innowacji.

Samsung Galaxy S8 nie będzie posiadał fizycznego przycisku domowego.

Niby nic wielkiego, bo telefony ze średniej półki również jego nie mają. Jednak, do tej pory był on niezbędny we flagowcach Samsunga oraz Apple, ponieważ przycisk domowy pełnił również funkcję czytnika linii papilarnych. Podejrzewam, że Samsung skorzysta tutaj z technologi czujników ultradźwiękowych Qualcomm Snapdragon Sense ID. Rozwiązanie to po raz pierwszy zostało zastosowane w Xiaomi Mi 5s, ale Chińczycy ukryli sensory ultradźwiękowe pod przyciskiem domowym. Samsung pójdzie o krok dalej i czytnik linii papilarnych będzie znajdować się pod ekranem. Dzięki temu zyskamy dodatkową przestrzeń na ekran, co pozwoli na wygodniejsze oglądanie zdjęć oraz filmów. Podobne rozwiązanie zostanie najprawdopodobniej użyte również w iPhone 8.

[vlikebox]

Galaxy S8 będzie produkowany z dwoma różnymi procesorami.

Nie wiem, czy wszyscy jesteście tego świadomi, ale Samsung Galaxy S7 dostępny jest w dwóch wersjach. Mianowicie w Chinach i Stanach Zjednoczonych telefon ten posiada chipset Qualcomm Snapdragon 820, natomiast pozostałe rejony (w tym Europa) dostały wersje z Exynos 8890. W przypadku Galaxy S8, Samsung przygotuje wersje zarówno ze swoim procesorem (Exynos 8895) oraz Snapdragon 830. Oba chipsety będą wykonane w nowym procesie technologicznym 10 nm, co zapewniać będzie dobrą wydajność, niskie zużycie energii oraz wydzielanie mniejszego ciepła. Dotychczasowe doniesienia sugerują, że nowy Exynos 8895 będzie taktowany zegarem do 3 GHz i zapewni do 70% większą wydajność przy przetwarzaniu obrazów w porównaniu do swojego poprzednika.

Największą niewiadomą nowego Galaxy S8 pozostaje aparat.

Dostawcy Samsunga otrzymali zamówienia na aparaty z podwójnym obiektywem, które mają zapewniać jakość zdjęć zbliżoną do tzw. lustrzanek. Jednak nie wiadomo, czy Samsung użyje swojego autorskiego rozwiązania opracowanego przez swój oddział LCI, czy może skorzysta ze zewnętrznych dostawców. Jedno jest pewne, Samsung Galaxy S8 będzie miał podwójny aparat i zrobi tym spore zamieszanie. Jak wiemy, zarówno Apple, jak i Huawei czy Xiaomi stosują bardzo różne techniki robienia zdjęć dwoma obiektywami naraz. Jestem ciekaw, na jaką technikę zdecyduje się Samsung i jak będą wyglądać zdjęcia zrobione nadchodzącym Galaxy S8.

[vlikebox]Poprzedni artykułNowe sprzęty z linii Surface
Następny artykułKoszmar Samsunga dalej trwa
BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.