W tym roku będziemy mieli pojawienie się na rynku dwóch najbardziej popularnych flagowców w nowych wersjach. Samsung Galaxy S7 już jest. Oczekiwania dotyczą premiery Apple Iphone 7, którego na razie nie ma. Pojawił się jednak iPhone 6S. Oba smartfony zostały wyposażone w świetne aparaty fotograficzne, dlatego warto by było porównać, który robi lepsze zdjęcia.

Konkurencja nie jest malutka. Obie linie od dawna cieszą się wielką popularnością. Po recenzjach, jakie pokazały się w sieci, już wiemy, że zastosowana matryca w Galaxy S7 bije na głowę tę, którą znajdziemy choćby nawet w LG G4. Pobił też swojego poprzednika S6, ze względu na o wiele lepszy autofokus. To jednak były bitwy z góry wygrane. Jest jednak człowieczek, który publikuje filmiki na swoim kanale YouTube, który postanowił zapewnić nowemu Samsungowi godnego rywala. Teraz bitwa może być bardziej zacięta, bo SuperSaf zestawił aparat z Samsunga Galaxy S7 z aparatem z Iphone 6S. Przetestowane zostało niemal wszystko, zatem filmik jest naprawdę obszerny tematycznie. Możecie oglądnąć, jak aparaty robią selfie w samochodzie, zdjęcie w trakcie spacerów, czy inne możliwe miejsca. Tak, abyście nie zapomnieli, postanowiłem na początek przybliżyć specyfikację obu aparatów.

Samsung Galaxy S7

  • matryca 12-megapikselowa z optyczną stabilizacją obrazu;
  • autofocus PDAF;
  • przysłona f/1.7.

Apple Iphone 6S

  • 12 megapikseli;
  • przysłona f/2.2.

Oczywiście, zwycięzcę musicie wybrać sobie sami. Ja wolę jednak Samsungowe zdjęcia, ze względu na stabilizację obrazu, której wersji 6S brakuje. W 6S Plus niby jest, ale i tak obraz jest bardziej stabilny w przypadku Samsunga. Autofokus w przypadku Samsunga także wydaje się szybciej reagować. Samsung zdecydowanie szybciej łapie kontrast o ostrość. W przypadku iPhone musi sobie trochę “pomyśleć”. Musicie jednak obejrzeć ten filmik sami i zdecydować, co Wam bardziej odpowiada. Czekam na Wasze opinie.