Ostatnio siedzę dość mocno przy smartwatchach i opaskach fit, ponieważ chcę sobie taki gadżet zakupić. Oczywiście, długo faworytem był Apple Watch ze względu choćby na integrację z moim iPhonem, ale jego cena już takim faworytem nie jest. Postanowiłem więc trochę rozglądnąć się po rynku i przejrzeć kilka konkurencyjnych ofert. Oto jedna z nich.

Pebble to marka praktycznie nieznana w naszym kraju. Mało o niej piszą. Ma na swoim koncie jednak kilka fajnych projektów, którymi się ostatnio interesuje. Moje myśli skierowane są głównie ku smartwatchom, ale nie tylko to w ofercie mam firma Pebble.

Wiadomo, że Pebble wyrósł na Kickstarterze. Jego najnowsze urządzenia, czyli Pebble 2, Pebble Core i Time 2 zostały zaprezentowane dokładnie w ten sam sposób.

Trzeba przyznać, że Pebble zrobiło ostatnio ogromny krok naprzód. Pebble 2 oraz Pebble Time 2 to ewolucja w stosunku do poprzednich zegarków. Jestem zadowolony ze specyfikacji tych produktów. Oba projekty wyposażone są w ekrany E Ink. Pierwszy, czyli Pebble 2 ma on rozdzielczość 168 × 144 px oraz szkło Gorilla Glass w wersji trzeciej. Time 2 ma kolorowy ekran i jest większy. Posiada rozdzielczość 228 × 200 px. Dodatkowo kopertę wykonano ze stali nierdzewnej. Mamy dostępne też trzy warianty kolorystyczne: srebrny, czarny i złoty. W obu zegarkach znajdzie procesor ARM Cortex M4. Mają też pulsometry, mikrofony oraz wodoszczelne konstrukcje. Bateria w Pebble 2 ma wytrzymać 7 dni, a ta w Pebble Time 2 – 10 dni. Jest to długo biorąc pod uwagę ile trzymają smartfony, a niestety takie mam porównanie na tę chwilę. Tak, jak inne smartwatche te dwa maluchy potrafią monitorować sen, oraz aktywność fizyczną.

images

A teraz najważniejsze, czyli cena. Ile zapłacimy za te cudeńka?

Jest to bardzo dobre pytanie, ponieważ mamy dwie wersje cenowe. Nie są one absolutnie związane z ustawieniami. Chodzi o to, że dla osób, które wesprą kikstarter cena tych produktów jest niższa. Tak więc darczyńcy zapłacą za nie tylko 99$ za Pebble 2 i 169$ za Time 2. Dla osób, które darczyńcami nie są, ceny są wyższe, ale też niemordujące przy pierwszym starciu. Pebble 2 będzie kosztować 129$, a Time 2 199$.

To jednak nie koniec produktów od Pebble. Najlepsze zostawiłem na koniec. Co prawda nie jest to szukany przeze mnie smartwatch, ale produkt zrobił na mnie wrażenie i może komuś z was także się spodoba.

Co powiecie na brelok do kluczy, który posiada łączność WiFi i może synchronizować się ze Spotify? Fajne, nieprawdaż. Jeżeli pomysł wam się podoba, to musicie nabyć Pebble Core. Jest to taki iPod do zastosowań sportowych. Tak bym go krótko określił. Mamy go w dwóch wersjach: aktywnej, jako przypinka do bluzki, albo takiej trochę dla hackerów, która wygląda właśnie jak brelok do kluczy. Urządzenie posiada WiFi, LTE, potrafi strumieniować Spotify, a nawet ma moduł GPS. Wypas! Świetnie integruj się z Runkeeper, Strava, Google Fit, MapMyRun, Under Armour oraz podobnymi. Bateria ma wytrzymać ok. 9 godzin. Cena tego bajeru to dla kikstarterowców 69$, a dla pozostałych 99$.

Produkty Pebble na świecie cieszą się ogromną popularnością. Projekt uzbierał już ponad 6 mln dolarów, a zakładano, że potrzeba 1 mln. Projekt wsparło ponad 33 tys. osób. Myślę, że warto zainteresować się nim w naszym kraju.

180487-image_Pebble

 

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.