Huawei Mate 20 X 5G, czyli pierwszy smartfon obsługujący sieci 5G dostępny w Polsce, trafił do oferty Playa. Jest to kolejny krok operatora w przemyślanej strategii wdrażania sieci piątej generacji na naszym rodzimym rynku telekomunikacyjnym.

Operatorzy z kilku krajów powoli decydują się na wprowadzanie do swoich ofert smartfonów 5G pomimo tego, że nie świadczą jeszcze komercyjnych usług 5G. Pozornie wygląda to na bardzo dziwną strategię. Jednak działania te nie są pozbawione sensu. Okazuje się bowiem, że owe smartfony 5G mogą znaleźć nabywców, którym nie będzie przeszkadzać brak obsługi sieci piątej generacji. Dobrym przykładem jest tutaj rozpoczęcie sprzedaży Samsunga Galaxy S10 5G w Niemczech. Model ten wyróżnia się na tle reszty urządzeń z serii Galaxy S10 m.in. większym ekranem, pojemniejszym akumulatorem oraz dodatkowymi sensorami ToF (Time of Flight). Z kolei sprzedaż Huawei Mate 20 X 5G w Polsce ma sens z powodu braku na naszym rynku bliźniaczego modelu w wersji LTE.

Huawei Mate 20 X 5G Play cena

Huawei Mate 20 X 5G w Play oznacza gotowość na przyszłość

Standard 5G jest przyszłością telekomunikacji. Dlatego polscy operatorzy powoli przygotowują się do wdrożenia w swoich sieciach urządzeń obsługujących ten nowy sposób wymiany danych. Play podkreśla swoją gotowość na uruchomienie nowego standardu poprzez reklamowanie swojej sieci jako 5G Ready. W praktyce oznacza to, że operator posiada już nadajniki gotowe na wgranie oprogramowania obsługującego 5G. Są to zaawansowane stacje bazowe LTE-Advanced, których możliwości mogą w pełni wykorzystać najwydajniejsze smartfony dostępne w ofercie operatora.

Play z pełną konsekwencją podkreślał, że nie ma w swojej ofercie smartfonów 5G Ready. Teraz to się zmieniło. Huawei Mate 20 X 5G jest pierwszym urządzeniem w ofercie operatora, które będzie korzystać ze standardu sieci piątej generacji, jak tylko zostanie ona uruchomiona.

“Smartfon Huawei Mate 20 X 5G będzie dostępny we wszystkich ofertach abonentowych PLAY oraz w sprzedaży bez umowy. Zamówienia można składać w sklepie internetowym play.pl. Telefon można zamówić także w salonach Play, w tym przypadku, po zawarciu umowy w salonie, telefon zostanie przesłany na wskazany adres klienta z magazynu centralnego”. – fragment informacji prasowej przesłanej przez Biuro Prasowe operatora

Źródło: Play (informacja prasowa)

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.