Kilka dni temu, HTC opublikowało wyniki finansowe za ostatni kwartał zeszłego roku. Delikatnie ujmując, są one niezadawalające. Dlatego też włodarze firmy musieli jakoś poprawić swój wizerunek w mediach. Chia-lin Chang, główny kierownik finansowy HTC, w ostatnim swoim wywiadzie powiedział, że jego firma pracuje nad nowym zestawem wirtualnej rzeczywistości dla urządzeń mobilnych. Mało tego, nie będą to zwykłe gogle VR dla smartfonów, jak Samsung Gear VR.

Ma być to następca gogli HTC Vive, które dostępne są w sprzedaży od kwietnia zeszłego roku. Nie bez znaczenia jest również to, że wywiad dotyczył premiery nowej serii smartfonów HTC U. To właśnie te urządzenia będą obsługiwały nowy zestaw VR. Nie ma co się oszukiwać, HTC jest jednym z liderów rynku wirtualnej rzeczywistości. HTC Vive jest drogim sprzętem, ale bez problemu sobie radzi z głównym konkurentem, którym jest Oculus Rift. Oczywiście mam tutaj na myśli tylko gogle VR dedykowane do gier na komputery stacjonarne.

HTC ma dalej zamiar inwestować w rynek wirtualnej rzeczywistości.

Widać tutaj wyraźnie, że współpraca z Valve popłaca. Cieszy również fakt, że HTC chce dalej inwestować w stosunkowo jeszcze młodą technologię, jaką jest właśnie wirtualna rzeczywistość. Wszyscy dobrze wiemy, że rynek ten jest obecnie napędzany przez tanie gogle VR typu Google Dashboard, które ludzie kupują chyba głównie z myślą o oglądaniu filmów dla dorosłych nakręconych w nowej technologi. Dla samej branży VR nie jest to złe. Nie wiem, czy pamiętacie, ale właśnie dzięki przemysłowi pornograficznemu mamy format Blue-ray.

HTC chce konkurować z Samsung Gear VR.

Jak powiedział Chia-lin Chang, mobilny zestaw VR od HTC nie będzie goglami, w które wsuwa się smartfona. Oznacza to, że następca HTC Vive będzie oferować większą moc obliczeniową niż niejeden flagowiec. Zapewne taka deklaracja ma przekonać ludzi do kupna nowych smartfonów HTC. Co prawda, oznacza to wyższą cenę urządzenia, ale w zamian użytkownicy dostaną dużo lepsze doznania przebywania w wirtualnej rzeczywistości. A o to właśnie chodzi.

Chia-lin Chang obiecał, że mobilne gogle VR od HTC będą zupełnie czymś nowym. Zastanawia tutaj zapowiedziane wsparcie dla nowych telefonów. Już wiemy, że nie będą one używane do generowania obrazu. Być może nowy zestaw VR będzie działać w ten sposób, że smartfon będzie pełnić funkcję kontrolera. Nowe smartfony HTC z linii U mają wszystkie niezbędne do tego czujniki. W sumie może to być bardzo ciekawe rozwiązanie.

Źródło: CNET

[vlikebox]

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.