W Katowicach rozpoczął się jeden z topowych eventów w świecie graczy. Finały rozgrywek Intel Extreme Masters, które zawitały do miasta, mają trwać dwa tygodnie. Już drugi raz z rzędu to wielkie święto zostało rozłożone na dwa weekendy. W tym roku różnicą jest to, że po raz pierwszy spotkania te rozdzielono na dwa odrębne niejako wydarzenia – ESL One oraz targi sprzętu Expo.

Ten weekend był naprawdę mocny. Oprócz gali otwarcia i prezentacji pucharu trofeum zostało w trakcie dostarczone przez nowy modelem Klasy A Mercedesa, który został po raz pierwszy na świecie pokazany szerszej publiczności. Dzięki przeprowadzonym rozgrywkom w grze Dota 2, udało się wypełnić spodek widzami. Co więcej, oprócz organizowanych w tym tygodniu meczom, na odwiedzających czekały też atrakcje przygotowane w ramach Expo. Wszyscy, którzy odwiedzili Międzynarodowe Centrum Kongresowe, mogli zapoznać się z nowinkami sprzętowymi, ale też i sami skorzystać z atrakcji związanymi z grami. Jak co roku, nie zabrakło tu organizowanych przez wystawców konkursów, możliwości kupienia sprzętu w atrakcyjnych cenach, cudownych cosplayerów i wielu innych eventów.

To nie koniec atrakcji na ESL One

Dota 2 nie była jedynym tytułem, który ściągnął graczy na wydarzenie. Głównemu turniejowi towarzyszyły także rozgrywki w Playerunknown’s Battlegrounds oraz Counter-Strike: Global Offensive kobiet. Dla przybyłych przygotowane zostały także specjalne atrakcje. Jedną z nich, która co u niektórych wywoła łezkę w oku, były specjalne przygotowane przez katowickie Muzeum Historii Komputerów i Informatyki stanowiska komputerowe. Podobnie jak przed rokiem, można było na nowo, znów zmierzyć się z innymi graczami w Quake III Arena. Dla tych, którzy jednak patrzą w przyszłość, ucieszy jeden fakt. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska z grami VR, przygotowane głównie przez firmę Intel. Co przyniesie drugi tydzień zmagań na arenie e-sportowe, a także jakie wystawy będą na nas czekać na Expo? Zobaczymy.

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.