1 kwietnia jest dniem, kiedy do wiadomości czytanych na portalach informacyjnych trzeba podchodzić z dużym dystansem. Szczególnie jeśli dotyczy to jakiegoś rewolucyjnego rozwiązania, które odmieni nasze życie. Co prawda niektóre dowcipy są dość oczywiste, jednak czasami do głowy przychodzi jedna myśl. A co, jeśli to nie jest dowcip i ktoś naprawdę chcę to zrobić?

Google Gnome

Rozwój asystentów głosowych jest niesamowity. Kiedyś mieliśmy do dyspozycji tylko głosowe wybieranie numeru, teraz możemy sterować naszym telefonem, komputerem, a nawet domem. Co jednak z ogrodem? Google ma dla nas rozwiązanie i jest nim Google Gnome, czyli inteligentny krasnal ogrodowy. Trzeba przyznać, że jest on dość dowcipny.

Google Maps – Pac-Man

Programiści Google wielbią się w przygotowywaniu dla nas niewielkich gierek. To dzięki nim możemy pobiegać sobie dinozaurem, kiedy nie działa nam Internet. Tym razem przygotowali jednak coś wyjątkowego. Możecie na ulicach Waszych miast zagrać w starego dobrego Pac-Man’a. Wystarczy odpalić Google Maps, wybrać interesującą Was okolicę i już przełączyć mapy w tryb gry. Tak wygląda Pac-Man na Wiejskiej.

Google Maps Pac-Man

T-Mobile ONEsie – człowiek hot-spot

Kiedyś reklamy T-Mobile były dość sztywne. Ostatnio to się zmienia, jednak dalej daleko im do oddziału T-Mobile ze Stanów Zjednoczonych. Tamtejszy CEO, czyli John Legere, jest bardzo charakterystyczną i rozpoznawalną postacią. Często sam uczestniczy w spotach reklamowych. Tym razem zachęca nas do skorzystanie z ONEsie, czyli kombinezonu, który będzie monitorować naszą aktywność, naładuje smartfona (dzięki ładowaniu termicznemu), poprawi zasięg sieci LTE i nie tylko.

Amazon szykuje Petlexa, czyli tryb zwierzęcy dla asystenta Alexa

Szczerze mówiąc, to Google Gnome jest zabawką w porównaniu z modułem Petlexa. Amazon pozwoli Wam monitorować aktywność fizyczną chomika! Mało tego. Wasz kot będzie mógł zamówić sobie sushi, a pies sam sobie rzuci piłkę, kiedy będziecie w pracy. Jednak jak zwierzak coś nabroi, to będzie mógł zamówić firmę sprzątającą.

Allegro wraca do korzeni

Nie wszyscy lubią zmiany. Dlatego też Allegro pracuje nad nową wersję serwisu, która jest bliższa korzeni najpopularniejszego portalu aukcyjnego w Polsce.

Allegro nowy serwis

Płatny Facebook

Facebook zawsze był darmowy, jednak ostatnio użytkownicy przestali korzystać z tego serwisu zgodnie z jego przeznaczeniem. Dlatego też Mark Zuckerberg musiał podjąć trudną decyzję i wprowadzić roczną opłatę w wysokości 2 dolarów (niecałe 10 zł).

Facebook płatny

Pornhub

Jak co roku ten dość popularny serwis rozrywkowy przygotował udany dowcip z okazji Prima Aprilis. Jednak tym razem co niektórzy wielbiciele tego typu rozrywki niemalże dostali zawału serca. Pornhub informował dzisiaj swoich użytkowników o automatycznym udostępnianiu informacji na Facebooku.

Pornhub Facebook share

GeForce GTX G-Assist

Przejdźmy teraz do gier. Nvidia zażartowała sobie z graczy i zaoferowała im rozwiązanie, które ich po prostu czasami zastępuje. GeForce GTX G-Assist uczy się jak grasz i dzięki sztucznej inteligencji jest w stanie Ciebie zastąpić, kiedy musisz chociażby odebrać pizze. Tak samo pomoże Ci podczas walk z trudnymi bossami.

World of Tanks – Mars Mode

Nie ma to jak pojeździć sobie czołgiem po Marsie i postrzelać z… laserowego działa. Co ciekawe, sam trailer nie jest czystym żartem. Twórcy gry World of Tanks przygotowali właśnie taki tryb gry, który jest dostępny od 31 marca do 2 kwietnia.

Wiedźmin 3 – figurka Geralta biorącego kąpiel

Na pewno kolekcjonerzy mają w swojej skarbnicy jeszcze dziwniejsze figurki. Dlatego też wcale bym się nie zdziwił, gdyby Geralt biorący kąpiel faktycznie trafił do sprzedaży. Na pewno nie jeden fan Wiedźmina zaopatrzyłby się w taki rarytas.

Bathtime Geralt

Tactics Alexander – kontynuacja MMO Final Fantasy XIV

Nie jeden gracz jest wściekły, że Square Enix wypuściło ten trailer właśnie 1 kwietnia. Gdyby był to inny dzień, to wszyscy szaleli by z radości. Gra RPG utrzymana w starym klasycznym stylu na pewno znalazłaby wielu wielbicieli.

Tekken Hero od Bandai Namco

Mam nadzieję, że nigdy do nie nastąpi, ale wszystkie gry (łącznie z bijatykami) stają się coraz prostsze. Mam nadzieję, że twórcy nigdy nie pójdą na łatwiznę i Tekken nie będzie oferować trybu rodem z Guitar Hero. Wciskanie pojawiających się po koli na ekranie klawiszy byłoby wielkim uproszczeniem, ale zabiłoby to ducha tej gry.

tekken hero

Nowy pojazd w Battlefield 1 – Jednorożec

Wiele osób nie mogło się nadziwić, że koń jest jednym z pojazdów w Battlefield 1. W sumie nie ma w tym nic dziwnego, jeżeli weźmiemy pod uwagę czasy w jakich toczy się gra. Jednak mało prawdopodobne jest, aby po polach bitewnych I wojny światowej biegały magiczne jednorożce.

Google TiSP – Internet z toalety

Na koniec chciałem jeszcze przypomnieć mój ulubiony z wszystkich żartów, jakie kiedykolwiek przygotowało Google. Jest on dość stary, ponieważ pochodzi z 1 kwietnia 2007 roku, czyli ma już 10 lat. Powiedzmy, że był to pomysł dość interesujący. Jedynie co trzeba było zrobić, to zainstalować w toalecie router, a światłowód po prostu spuścić w kiblu. Natomiast Google miało podłączać drugi koniec kabla do swojej infrastruktury umieszczonej gdzieś w kanalizacji.

google tisp

google tisp

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.