Długo nie było u nas newsów o jednej z najpopularniejszych mobilnych aplikacji Pokemon Go. Jak się okazuje, najnowsze zmiany wprowadzone w aplikacji sprawiły, że rozgrywka stała się dla graczy o wiele bardziej atrakcyjna, a także wysoce pozwoliła na poczucie głębokiej rywalizacji ale też i współpracy między wszystkimi graczami.

Co jest jednak ciekawe, twórcy nie zatrzymują się na samym organizowaniu nowych eventów. W ostatniej aktualizacji, a także i teraz możemy zobaczyć na ekranie powitalnym gry całkiem ciekawą grafikę. Jest nią zapowiedź Eventu Halloweenowego. Co jest jednak ciekawe, obok prezentowanego nam trenera możemy zobaczyć cienie Dusclops, Shuppet, Banette, Duskull i Sableye –  pokemonów legendarnej trzeciej generacji Pokemon.

Pokemon Go Halloween
Pokemon Go Halloween

Premiera regionu Hoenn w Pokemon GO powinna nadejść już niedługo

Twórcom brakuje już niewiele, żeby podarować graczom Pokemony z nowego regionu świata gry. Przeglądając pliki najnowszej aktualizacji aplikacji 0.79.2 dla Androida i 1.49.2 dla iOS, możemy zobaczyć sporo zmian nawiązujących do trzeciej generacji. Programiści przesiadujący na forum Reddit pochwalili się już, że najnowsza aktualizacja gry zawierała w sobie wszystkie ‘krzyki’ Pokemonów regionu Hoenn. Dodatkowo znajdziemy tam nową odznakę odnoszącą się do wpisów w pokedexie dla trzeciej generacji, o kodowej nazwie BADGE_POKEDEX_ENTRIES_GEN3. Co do eventu halloween, jesteśmy pewni, że w tym roku odbędzie się z hukiem. W końcu zawarty w kodzie znacznik HALLOWEEN_2017 nie jest wpisany tam przez przypadek. Na koniec, podczas całego wydarzenia, jakim będzie Halloween, towarzyszyć będzie nam znany motyw muzyczny z pierwszej generacji. Mroczne historie, creepypasty oraz duchy, to domena tego miasta – Lavender Town. Dla tych, którzy nie mogą się już doczekać, utwór ten, w odświeżonej wersji dla Pokemon Go, można odsłuchać poniżej.

Nowa aktualizacja wprowadza też zabezpieczenia

Święta takie jak Dzień Zmarłych w Hiszpanii, a także Wszystkich Świętych w Polsce są dość wrażliwymi, jak na współczesną kulturę zabawy religijnymi świętami. Dlatego, aby uszanować ciszę i spokój dla dusz naszych bliskich, Niantic wprowadził do kodu informatora, który poinformuje nas, że konkretny EX Raid został odwołany. Ma to szczególnie pomóc miejscom, gdzie ze względu na niefortunne położenie (jak cmentarz czy kościół, tak jak to miało przypadek w wielu miejscach na świecie) twórcy będą zmuszeni do anulowania zaproszeń i EX Raid’a. W końcu nie wiem czy ktoś chciałby zobaczyć grupkę osób łapiących Charizarda podczas defilady.

Drugim zabezpieczeniem, jakie wprowadzili twórcy, to narzędzie wyłapujące aplikacje z czarnej listy. Zabezpieczenie to ma zapobiec używania aplikacji, które głównie działają na zasadzie pozorowania lokalizacji użytkownika czy automatyzacji jego rozgrywki. Warto przypomnieć też, że wszelkiego rodzaju aplikacje dające nakładki graficzne na telefon (Do wyliczenia między innymi punktów EV) nie liczą się jako aplikacje zakazane.

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.