Czy staraliście się kiedyś sterować swoim telefonem za pomocą komputera PC? Mi się zdarzyło w czasach, kiedy jeszcze ulubionych systemem był Symbian pisać aplikacje do sterowania odtwarzaczem muzyki/wideo w systemach Linux i Windows za pomocą telefonu poprzez Bluetooth. Było to o tyle fajne, że wtedy takich aplikacji nie było na rynku IT, a miło było zwiększać głośność muzyki w komputerze nie wstając z łóżka.

Teraz jednakże chcemy Wam przedstawić coś innego. Czy słyszeliście kiedykolwiek o takich aplikacjach jak TeamViewer, albo MyPhoneExplorer? Teraz w sklepie dostępna jest nowa aplikacja tego typu, która wykrywa urządzania obsługujące ADB Vysor. Tego typu, to znaczy tyle, że dzięki niej możemy wyświetlić ekran z dowolnego Androida w urządzaniu PC. Fajne, nieprawdaż?

Jak to działa? Po pierwsze, musisz zainstalować aplikację i aktywować opcje deweleperskie w systemie.  Jeśli nie widać opcji Developer w Ustawieniach to trzeba kilka razy kliknąć w numer kompilacji, aż pojawi się powiadomienie. Teraz musisz włączyć tylko tryb debugowanie USB i podłączyć urządzenie za pomocą kabla USB. Użytkownicy systemu Windows muszą również zainstalować sterowniki ADB. Vysor działa na każdym systemie operacyjnym, który obsługuje Chrome 🙂

vysor-desktop