Miło nam poinformować, że drugi raz z rzędu zostaliśmy wybrani przez Urząd Komunikacji Elektronicznej na dostarczenie systemu pomiarowego jakości dostępu do Internetu. Aktualnie dostarczamy certyfikowane przez Prezesa UKE narzędzie PRO Speed Test, którego okres certyfikacji upływa 30 listopada tego roku. Nowy mechanizm będzie dostępny dla polskich konsumentów w latach 2020 – 2022. Warto z niego korzystać, ponieważ wyniki certyfikowanych pomiarów prędkości łącza stanowią podstawę do procedury reklamacyjnej.

Zgodnie z przepisami wynikającymi z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/2120 nowy system, podobnie jak obecny, będzie służył do weryfikacji podawanych w umowach minimalnych, zwykle dostępnych i maksymalnych oferowanych prędkości transmisji danych dla łączy stacjonarnych. Pomimo tego dostarczymy również aplikacje do badania szybkości Internetu mobilnego dla systemów Android i iOS.

Zgodnie z wymogami Urzędu Komunikacji Elektronicznej nowa wersja narzędzia PRO Speed Test zaoferuje internautom szereg usprawnień, do których zaliczają się m.in.:

  • podniesienie maksymalnej mierzonej prędkości z 1 Gb/s do 2,5 Gb/s,
  • zwiększenie dostępności aplikacji na różne systemy operacyjne (pojawi się wersja na system operacyjny Mac OS),
  • wprowadzenie opcji automatycznych pomiarów sekwencyjnych,
  • wyłączenie obowiązku rejestracji dla pomiarów o charakterze wyłącznie informacyjnym,
  • wprowadzenie angielskiej wersji językowej aplikacji i serwisu.

Nowa wersja narzędzia PRO Speed Test zostanie najpierw wdrożona w formie testowej. Po pozytywnej weryfikacji Prezes UKE udzieli certyfikat obowiązujący 2 lata.

V-Speed, czyli SpeedTest.pl, liderem na rynku pomiaru łączy internetowych w Polsce

V-Speed jest wiodącym dostawcą narzędzi do pomiaru internetu w Polsce. Wieloletnie doświadczenie w branży pozwala nam sprostać rosnącym oczekiwaniom, jakie stawiają nie tylko użytkownicy, ale również operatorzy i regulatorzy rynku telekomunikacyjnego. Wyniki tegorocznego konkursu UKE są tego potwierdzeniem. 

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.