Wielu graczy wyczekuje kolejnej odsłony serii BioShock z niecierpliwością. Według najnowszych doniesień prace nad czwórką mają już trwać od co najmniej kilku miesięcy, a jej premiera może nastąpić pod koniec tego roku lub na początku przyszłego. Takie informacje przekazał jeden z byłych programistów studia Hangar 13, które w ostatnim czasie dołączyło do zespołu 2K Games, odpowiedzialnego za stworzenie właśnie między innymi serii BioShock.

Ostatnia część BioShocka swoją premierę miała jeszcze w 2013 roku. W 2014 z kolei do sieci wyciekły pierwsze materiały dotyczące BioShock 4, jednak od tego czasu temat kolejnej części ucichł. Fanów serii z całą pewnością zainteresuje wywiad z byłym pracownikiem studia Hangar 13, przeprowadzony przez redakcję Kotaku. To właśnie w nim przekazano informację, że prace nad BioshoSk 4 trwają już od wielu miesięcy.

BioShock 4 nadal w początkowej fazie

Wiele wskazuje na to, że Bioshock powstaje, jednak zapewne nadal jest w początkowej fazie produkcji. Dopiero kilka miesięcy temu do ekipy studia 2K Games dołączyli programiści z Hangar 13, którzy odpowiedzialni mają być za przygotowanie kodu gry. Tytuł ten ma być oparty na silniku Unreal Engine 4, który wymaga od twórców wielu miesięcy kodowania. Były pracownik Hangaru 13, z którym przeprowadzany był wywiad, jest jednak bardzo optymistycznie nastawiony do prac i uważa, że BioShock 4 może zostać zaprezentowany już tej jesieni lub na początku 2019 roku.

Informacje niepotwierdzone

Warto pamiętać, że informacje dotyczące prac nad kolejną częścią gry z serii BioShock nie zostały jeszcze w żadnej sposób potwierdzone przez twórców. Może więc się okazać, że były programista Hangaru 13 po prostu zmyśla. Miejmy nadzieję, że tak nie jest i już niebawem będziemy mogli pograć w BioShock 4. Niewykluczone, że szybciej wydana zostanie kolejna części Mafii, o której pod koniec ubiegłego roku mówiło się, że jest w prawie 70% ukończona. Ciekawe, który tytuł od 2K Games zadebiutuje jako pierwszy.

Źródło: gamestar.de