Większość osób spisała smartfony Huawei na straty. Jednak urządzenia te dalej są na rynku i wymagają dalszego wsparcia. Dlatego też Orange nie pogrzebało swoich planów uruchomienia usług VoLTE i Wi-Fi Calling na najpopularniejszych modelach tej marki. To dobrze, bo usługi te przynoszą użytkownikom konkretne korzyści.

Usługi VoLTE oraz Wi-Fi Calling pozwalają użytkownikom na realizowanie wysokiej jakości połączeń głosowych za pośrednictwem sieci LTE, oraz Wi-Fi. Różnica w porównaniu z sieciami 3G jest zauważalna. Z kolei operatorom zależy na minimalizacji ruchu generowanego w sieciach 2G i 3G, ponieważ LTE oferuje dużo większą pojemność. Dlatego też te same zasoby radiowe pozwalają na obsługę większej liczby użytkowników. W przypadku usługi Wi-Fi Calling największą korzyścią jest możliwość wykonywania i odbierania połączeń głosowych poza zasięgiem sieci komórkowej operatora. Jednak, żeby skorzystać z obu tych usług, należy posiadać smartfona wspieranego przez danego operatora. Natomiast dodanie wspomnianego wsparcia wymaga wcześniejszej współpracy pomiędzy operatorem i producentem smartfona.

VoLTE i Wi-Fi Calling na 21 modelach Huawei

Ostatnio na smartfonach Huawei pojawiła się aktualizacja oprogramowania, która dodała wsparcie dla VoLTE i Wi-Fi Calling w sieci Orange. Mowa tutaj o 21 modelach, przy czym w komunikacie prasowym operator wymienił tylko najpopularniejsze z nich. Są to m.in.: Huawei P20 Lite, Huawei P smart 2019, Huawei Mate 20 Lite, Huawei P30 Lite, Huawei P20 Pro, Huawei P Smart, Huawei P20, Huawei P Smart Z, Huawei Mate 10 Pro, Huawei P Smart Pro i Huawei P40 Lite E.

Tym samym VoLTE w sieci Orange działa już na około 167 modelach. W przypadku Wi-Fi Callingu mamy do czynienia z 159 modelami. Jeżeli zastanawiacie się, czy usługi te działają na Waszym smartfonie, to możecie to sprawdzić na podstawie specyfikacji umieszczonej na stronie operatora. Pomocny może być również kontakt z biurem obsługi klienta.

To nie koniec nowości dotyczących wsparcia dla VoLTE i Wi-Fi Calling. Orange współpracuje w tej kwestii z Xiaomi. Jednak nie znamy nawet przybliżonej daty zakończenia tych prac.

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.