Polscy operatorzy już dziś zastanawiają się, w jaki sposób wdrożyć sieci 5G. Przy czym oprócz różnych rozwiązań technicznych muszą jeszcze zastanowić się nad nowymi ofertami. Orange Polska już ma na to plan i od dzisiaj oferuje plany przygotowane z myślą o sieci 5G.

Jeszcze jakiś czas temu wiele osób zastanawiało się nad tym, jak będą wyglądać pierwsze oferty dedykowane dla sieci 5G. Niektórzy oczekiwali, że operatorzy zrezygnują z limitów w postaci paczek danych. Teoretycznie sieć nowej generacji ma zaoferować tak dużą pojemność, że nie powinno być to problemem. Jednak w praktyce pierwsze wdrożenia sieci 5G jeszcze na to nie pozwolą. Dlatego właśnie polski oddział Orange przygotował oferty z większymi pakietami, które pozwolą dużo aktywniejsze korzystanie z internetu.

“Chcemy, aby nasi klienci mogli jak najpełniej korzystać z możliwości, jakie da nowa generacja sieci mobilnej. Dlatego planujemy uruchomić prawdziwe 5G, wraz z kompatybilnymi urządzeniami i w częstotliwościach do tego przewidzianych. Technologicznie jesteśmy do tego gotowi, chcemy to zrobić tuż po uzyskaniu przydziału niezbędnego pasma. Dlatego już dziś oferujemy dwa pierwsze elementy: smartfony obsługujące przyszła sieć 5G i paczki internetu, które sprostają ich wymaganiom. Klienci, którzy już teraz wybiorą nasze najnowsze, jeszcze bardziej atrakcyjne plany, jako pierwsi skorzystają z sieci 5G, gdy tylko zostanie uruchomiona” – powiedział Mariusz Gaca, wiceprezes Orange Polska ds. rynku konsumenckiego.

Orange Polska ma już pierwsze oferty, które pozwolą na korzystanie z 5G

Nowości w ofercie Orange pojawiły się z okazji rozpoczęcia sprzedaży Samsunga Galaxy S20+ 5G. Aktualnie jest on dostępny w ofertach Plan Mobilny 75 (wzrost z 30 GB do 70 GB), Orange Love Extra (wzrost z 15 GB do 20 GB) oraz Orange Love Premium (wzrost z 30 GB do 40 GB). Klienci, którzy aktualnie korzystają z wymienionych taryf, nie będą musieli w przyszłości aneksować umowy, żeby móc korzystać z sieci 5G. Wystarczy, że już teraz wyrażą chęć korzystania z 5G z poziomu portalu Mój Orange lub też zgłoszą taką dyspozycję przez infolinię. W przypadku osób korzystających z Planu Mobilnego 75 taka dyspozycja automatycznie zwiększy pakiet internetu z 30 GB do 70 GB.

Orange automatycznie aktywuje dostęp do sieci 5G również tym klientom, którzy wykupią nowe plany firmowe L i XL.

Źródło: Orange

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.