Mogłoby się zdawać, że EA znowu dał użytkownikom urządzeń mobilnych kolejne Simsy, które w żaden sposób nie przypominają tych oryginalnych. Jak się jednak okazuje, od roku 2011 wiele się zmieniło. Na nasze urządzenia mobilne w końcu trafi pełna produkcja Sims’ów, tylko że dostosowana graficznie i interfejsem przystosowanym do ekranów dotykowych.

Fani tej serii ucieszą się z pewnością, gdy usłyszą, że najnowsze informacje na temat tej produkcji nie mówią o powstałym zamyśle, ale o niedługim zakończeniu prac nad jej tworzeniem. Jak mówi nazwa, The Sims Mobile może okazać się przystosowaną na ekrany dotykowe wersją gry The Sims 4 Legacy Challenge, która została wydana na systemy Windows i macOS (wtedy był to OS X) w 2014 roku.

Wraz z informacją, dostaliśmy także krótki teaser z rozgrywki w The Sims Mobile

Jakby nie patrzeć, Electronic Arts w końcu się postarało i wraz z informacją na temat nowej produkcji The Sims Mobile, wypuściło także teaser, który zawiera kilka elementów, w których z pewnością zakochają się gracze. Będzie to między innymi tworzenie Sima, budowanie domu, interakcje społeczne czy nawet planowanie rodziny. W wersji The Sims Mobile zobaczymy także dziedzictwo, karierę zawodową, hobby, a takżę relacje z innymi simami. Zgodnie z tym, co mówi EA na swojej stronie, kiedy nasi Sims osiągną cel kariery i przejdą na emeryturę, otrzymają nagrodę Heirlooms, która odblokuje ścieżkę hobby i karierę dla przyszłych pokoleń, dzięki czemu będziemy mogli przeprowadzać z nowymi Simami głębsze konwersacje.

The Sims Mobile umożliwi nam rozrywkę online

Warto zauważyć też fakt, że teaser przedstawił nam tryb rozgrywki wieloosobowej. Niestety, EA jeszcze nie określiło, jak wiele elementów i obszarów będzie dostępnych po uruchomieniu rozgrywki online. Mimo tego, że gra będzie dostępna za darmo do pobrania ze sklepu, możemy być pewni, że pojawią się w niej także mikrotransakcje, jak w każdej większej produkcji bywa.

Minimalne ograniczenia co do wersji mobilnej

Wersja mobilna The Sims w pewnym sensie różni się od pełnej wersji Sims 4. Użytkownicy otrzymają kontrolę nad jednym Simem, a sam zestaw narzuconych reguł ogranicza to, co możemy zrobić. Gracze rozpoczną swoją przygodę z jednym dorosłym Simem oraz będą kontynuować swoją drogę życia poprzez budowę domu, kariery i rodziny. Gra obecnie miała swoją premierę w Brazylii, a wkrótce pojawi się w Google Play i iOS App Store. Najnowsze informacje o produkcji uzyskamy na stronie gry, The Sims Mobile.

Źródło: The Sims

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.