Zawsze zastanawiałem się, jaki jest najbardziej pożądany Pokemon.

Oczywiście, wygląda to tak, że zapewne każdy gracz ma swojego ulubionego stworka — nie mam ku temu żadnych wątpliwości. Chodzi mi w tym momencie jednak o takiego, którym każdy jara się najbardziej, jak tylko można. O takiego Pokemona, którego każdy chciałby mieć w swojej kolekcji. Kiedy byłem młodszy, oczywiście oglądałem serię — zarówno odcinkową, jak i filmową. Prawda jest taka, że żaden Pokemom nie wzbudzał tyle emocji, co Mewtwo. Jestem zdania, że w przypadku gry Pokemon GO może być podobnie.

Mewtwo jest to legendarny Pokemon psychiczny, wokół którego krąży niesamowita ilość legend.

Myślę, że jest ich więcej, niż sam przeczytałem. Mewtwo jest dwunożnym Pokemonem o fioletowo-szarym ciele. Posiada długi, gruby fioletowy ogon, a jego ręce i nogi zakończone są okrągłymi zgrubieniami. W jednym z odcinków pełnometrażowych historia Mewtwo została przedstawiona, jako Pokemona syntetycznego. Jest on klonem, powstałym poprzez machlojki genetyczne na genach Mew. Spowodowało to, że jego serce jest zimne jak głaz, a sam Mewtwo nie czuje żadnych emocji poza chęcią pokonania swoich przeciwników. Jest możliwe, że Mewtwo wykazuje emocje, ale nie zostało to nigdy wprost pokazane. Jest on też niesamowicie silnym Pokemonem. Dlatego, trenerzy tak bardzo chcieli go otrzymać. Oczywiście, ewoluowało to na grę Pokemon Go. Gracze mają już w swoich zbiorach Legendarne Ptaki.

Nic dziwnego, że gracze są mocno podjarani możliwością pojawienia się Mewtwo w Pokemon Go.

Długo po sieci krążyły plotki, jakoby Mewtwo miał się w ogóle nie pojawić z grze. Na początku pojawiły się zmiany w statystykach, w kodzie gry. Producent Pokemon GO postanowił rozwiązać sprawę jego niezwykłej w porównaniu do innych pokemonów siły poprzez zwyczajne obniżenie mu bazowych statystyk, co jednocześnie wpłynęło na maksymalne możliwe CP. Doprowadziło to do tego, że maksymalne CP spadło z 4760 do 3982. W plikach gry można było także odnaleźć model Mewtwo w wersji shiny. To już nie rodziło wątpliwości, że Mewtwo jest coraz bliżej i już niedługo spotkamy go w raidach. Okazało się jednak, że dość szybko Niantic wypuściło na swojej stronie informacji o tym, że Mewtwo pojawi się niedługo na naszych ulicach.

Trenerzy,

Dzisiejszego dnia trenerzy mieli okazję walczyć przeciwko legendarnemu pokemonowi Mewtwo podczas eventu Pokemon GO Stadium w Yokohamie. Tysiące uczestniczących trenerów miało możliwość złapać Mewtwo i dodać go do swojego pokedexu. W nadchodzących tygodniach wy także będziecie mieli szansę walczyć i złapać Mewtwo w nowych ekskluzywnych raidach. Ekskluzywne raidy są podobne do istniejących już raidów z kilkoma zauważalnymi zmianami. Ekskluzywne raidy będą okresowo pojawiać się w gymach na całym świecie, jednak w przeciwieństwie do obecnych raidów, trenerzy będą otrzymywać zaproszenia by do niego dołączyć. By otrzymać takie zaproszenie do ekskluzywnego raidu, trenerzy muszą z sukcesem ukończyć niedługo wcześniej raid pokonując bossa, w gymie, gdzie ekskluzywny raid będzie miał miejsce. Zaproszenia zawierają informacje o tym kiedy ekskluzywny raid będzie miał miejsce, dając dużo czasu na koordynację z innymi trenerami przed walką z potężnym bossem. Mewtwo to pierwszy pokemon, z którym trenerzy zmierzą się w ekskluzywnych raidach, ale także inne potężne pokemony mogą zacząć wykluwać się z jajek w ekskluzywnych raidach w ciągu kilku najbliższych tygodni. Upewnijcie się, że jesteście przygotowani by walczyć z Mewtwo i ulepszajcie swoje pokemony do walki w raidach w gymach obok was!

Oczywiście, jak zawsze Niantic swoimi notkami zostawiło więcej pytań, niż odpowiedzi.

Jest to ich standardowa zagrywka. Wiemy, że Mewtwo będzie pojawiał się w ekskluzywnych raidach, które wymagają specjalnego zaproszenia. Nikt jednak nie ma pojęcia, jak ma być ich formuła. Można było się domyślić, że jego złapanie nie będzie wcale takie łatwe. Ciężko jest się jednak domyśleć, co dokładnie wymyślono w sprawie tego Pokemona. Czy pojawi się on z okazji specjalnego eventu, czy zaproszenia przyjdą niedługo dla specjalnych graczy. Wiadomo jednak, że walczyć z nim będzie można w trakcie Pokemon Go Stadium. Oczywiście, zapewne graczom Pokemon przydadzą się statystyki tego Pokemona. Niestety, w Polsce nie można go jeszcze zdobyć. Event, na którym pojawił się Mewtwo, odbył się natomiast w Japonii w Yokohamie. Wydarzenie wystartowało o godzinie 18:00 czasu japońskiego (10:00 w Polsce) dnia 14.08.2017.

 • Atack: 300
 • Defense: 182
 • Stamina: 193
 • Max CP: 3982

Szybkie ataki:

 • psychic Confusion [20]
 • psychic Psycho Cut [5]

Ładowane ataki:

 • normal Hyper Beam [150]
 • psychic Psychic [100]
 • ghost Shadow Ball [100]
 • fight Focus Blast [140]

Najlepszy Moveset (neutralny DPS):

 • psychic Confusion ghost Shadow Ball

Mewtwo to typ  psychic  Psychic, więc najlepszymi kontrami będą pokemony typów:

 • bug Bug (140% skuteczności);
 • dark Dark (140% skuteczności);
 • ghost Ghost (140% skuteczności).

Co więcej, z tej okazji Niantic przedłużył czas, dla Legendarnych Ptaków.

W ciągu ostatnich trzech tygodni, tysiące legendarnych pokemonów zostało pokonanych w raidach na całym świecie. By świętować to osiągnięcie i dać trenerom dodatkową szansę by złapać Articuno, Zapdosa, Moltresa oraz Lugię, wszystkie te cztery legendarne pokemony będą pojawiać się w raidach od 14 do 31 sierpnia. Szukajcie tych legendarnych pokemonów w raidach obok was!

Zespół Pokemon GO

Żródło: pokemon-go.pl

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.