Diablo można lubić lub nie, ale nie można odebrać tej produkcji tytułu Gry Wszechczasów. Myślę, że zakończenie roku jest odpowiednim momentem, aby o hicie firmy Blizzard wspomnieć kilka słów.

Osobiście jestem wielkim fanem serii Diablo, od pierwszej części, jaka wyszła. Mimo upływu lat, zmiany polityki i wprowadzenia wielu nowości do gry, dalej pozostaję jej wierny. Jest to po prostu bardzo dobry tytuł, na którym zęby już zjadłem. W sieci oczywiście znajdzie się wiele hejterów. No, bo przecież czym byłby Internet bez trolli nielubiących wszystkiego i krytykujących, co popadnie. Trzeba przyznać jednak, że trzecia część Diablo jest zdecydowanie jedną z najbardziej kontrowersyjnych gamingowych produkcji ostatnich lat.

Zacznijmy od tego, że Diablo III nie może pochwalić się niesamowitą grafiką, jak inne gry tego okresu.

Blizzard nie postawił tutaj na kolekcję fajewerków i wodotrysków. Może to i dobrze — może i nie. To zależy, do konkretnego gracza. Jest to gra dobra i niesamowicie grywalna. Sam spędziłem nad nią kupę godzin i nie mam zamiaru przestać. Świat Tristram wciąga i uzależnia. Niby scenariusz nie zaskakuje, ale to zależy. Po graniu w dwie poprzednie części jesteśmy już przygotowani na niektóre smaczki i ciężko nas zaskoczyć, ale nie można powiedzieć, że gra jest nudna. Sam grałem wszystkimi klasami, więc można powiedzieć, że spróbowałem wszystkiego. To, co najbardziej podoba mi się w tej grze, to społeczność, a dokładnie nowości, jakie przynosi każda aktualizacja. Okazuje się, że i teraz na Nowy Rok Blizzard nie próżnuje i przygotował dla fanów swojej produkcji coś specjalnego. Specjalnie na kolejną rocznicę premiery gry Diablo, firma Blizzard zaproponowała graczom ciekawy event. Wydarzenie zostało nazwane Ciemność Nad Tristram. Wydarzenie nie jest przygotowane tylko dla tych, którzy zjedli zęby na serii Diablo.

Przygoda eventowa rozpoczyna się, gdy wpadacie na trop tajemniczej grupy kultystów, która próbuje zasiać chaos w świecie Sanktuarium.

Tropić ją będziemy mogli w Trybie Przygodowym. Dzięki temu zdobędziecie wskazówki, które zaprowadzą was do portalu prowadzącego do przeszłości Tristram, a co za tym idzie, pomogą odkryć źródło przerażającej ciemności, która przed wieloma laty ogarnęła to miasteczko. Będziecie mogli także oddać się pasjonującej grze w podziemiach, gdzie czekać na Was będą klasyczne przedmioty z dawnych czasów Diablo. Aż się łezka w oku kręci na samą myśl. Dodatkowo głęboko pod katakumbami czeka nowy boss, czyli Mroczny Władca. Wykonanie zadań związanych z wydarzeniem rocznicowym zapewni Wam niepowtarzalne wzory do transmogryfikacji, osiągnięcia, portrety, zwierzaki i wiele więcej. To właśnie to ciągnie mnie tak mocno do tego eventu. Przecież czymże byłoby Diablo III bez transmogryfikacji i chowańców zbierających złoto. Na niektóre z nagród natkniecie się bardzo łatwo, inne zaś wymagać będą zajrzenia pod każdy kamień i zdobycia wszystkich osiągnięć.

Specjalny event Diablo III rozpocznie się już 1 stycznia 2018 roku i potrwa do 30 stycznia 2018 roku.

Wydarzenie pojawi się o północy. Może to i lepiej. Wszyscy zdążą wytrzeźwieć po upojnym Sylwestrze i nikt nie siądzie ratować Tristram na kacu. Chociaż, kto wie… Na pewno zjadą się tacy, którzy na Battle.net będą obalać szampana. Event był już dostępny rok temu, ale fani serii piszą na forum, że z miłą chęcią odpalą go jeszcze raz. Według użytkowników twierdzi, że będzie on powtarzany co roku. Jeżeli ktoś się nie załapie teraz, to będzie miał szansę za rok.

Diablo III

Jeżeli jeszcze nie kupiliście Diablo III, to macie na to także niepowtarzalną okazję. Blizzard od świąt ma w swoich zasobach naprawdę fajną promocję.

Właściciele konsoli PlayStation 4 również mogą skorzystać z możliwości zakupu Diablo III w cenie promocyjnej. Specjalna oferta cenowa obejmuje m.in. Eternal Collection, zawierające podstawową grę, dodatek Reaper of Souls oraz pakiet Przebudzenie Nekromantów. Szczegółowe informacje dotyczące cen znajdziecie w PlayStation Store.

Specjalne oferty cenowe obowiązują do 2 stycznia!!!

PC/Mac

  • Diablo III (9,99 EUR)
  • Diablo III: Reaper of Souls (9,99 EUR)
  • Diablo III: Battle Chest (19,99 EUR)
  • Przebudzenie Nekromantów (9,99 EUR)

[AKTUALIZACJA 2.01.2018] Późniejsze otwarcie eventu

Główna część eventu, czyli otwarcie portalu prowadzącego do przeszłości Tristram nastąpi 4 stycznia.

Źródło: Blizzard

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.