Xiaomi jest jedną z najciekawszych marek na rynku mobilnym w ostatnim czasie. Z firmy, o której nikt nie wiedział, Xiaomi w krótkim czasie stała się flagowym producentem, a jej produkty to zawsze rynkowi potentaci.

Nic dziwnego, że jeszcze po zakończonych targach MWC w Barcelonie premiera ich produktu stanowi temat numer jeden w sieci. Dla tych, którzy nie są wtajemniczeni, nowy Xiaomi Mi 6 dalej czeka na swoją premierę. Ma ona odbyć się w kwietniu, czyli jeszcze miesiąc czekania przed nami.

O tym, że chińska firma Xiaomi pracuje nad nowym flagowcem, wiadomo było od jakiegoś czasu.

Nie jest to jakieś rynkowe “WOW na Dzień Dobry”. Jednakże dopiero teraz dowiedzieliśmy się, kiedy Xiaomi ma zamiar wypuścić swoją nowinkę. Chińska strona MyDrivers ujawnia, że ma się to odbyć 16 kwietnia. Po ostatnich sukcesach Xiaomi, fani marki są mocno nakręceni na kolejny, nowy model. Co więcej, dla Xiaomi to jednak niemała odpowiedzialność. Musi teraz udowodnić, że ostatnie sukcesy to nie przypadek i takie modele jak Note 3, czy Redmi 3s Prime nie znalazły się bez powodu portfolio. Mi 6 nie jest to jednak jedyny model, na jaki czekamy. Nie zapomnijmy jeszcze o Mi MIX, którego następca także niedługo zagości na rynku.

Żeby nie było to tylko suche fakty, to doszukałem się także przypuszczalnej specyfikacji technicznej dla nowego Xiaomi Mi 6.

Bez wątpienia będzie to jeden z potężniejszych telefonów dostępnych na rynku. Ciekawe jest, że firma ta robi o wiele bogatsze, jeżeli chodzi o bebechy telefony, niż choćby tacy wyjadacze jak Apple, czy Samsung. Wiadomo bowiem, że Xiaomi ma zamiar wykorzystać w swoim smartfonie procesor Snapdragona 835. Oczywiście, wiemy, że Snapdraony to grzałki, ale trzeba przyznać, że wydajnościowo dają radę. Urządzenie będzie ponadto dostępne w trzech wariantach. Każdy znajdzie coś dla siebie. Pierwszy z nich zakłada, że wykorzystane będzie 4 GB pamięci RAM oraz 32 GB przestrzeni dla użytkownika. W przypadku drugiego również mamy do dyspozycji 4 GB RAM, ale podwojone zostało miejsce na dane. Najdroższy i jednocześnie najbogatszy wariant zakłada umieszczenie w telefonie aż 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB na dysku. Wszystkie zestawy nowego Xiaomi to też ekran LED w rozmiarze 5,2 cala oraz ceramiczna obudowa.

Patrząc na specyfikację tego telefonu, można oczekiwać wielkich emocji w trakcie jego premiery.

Dla Xiaomi będzie to naprawdę ogromny sprawdzian. Jest to moment, w którym chińska marka konkuruje ze starymi wyjadaczami, jak Apple, czy Samsung i dużo zależy od tego, jak teraz wszystko rozegra.

[vlikebox]

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.