Testy konsumenckie, to coś, na co czekają fani nowych usług. Zgłaszają się do nich przede wszystkim fani nowych technologi i to właśnie takich osób do testów 5G w Toruniu szuka operator Play. Czasu na zastanowienie nie ma dużo, zgłoszenia są przyjmowane do końca tygodnia.

Już 3 z 4 największych polskich operatorów testuje stacje bazowe 5G. Są nimi Orange, T-Mobile oraz Play. Każdy z telekomów mocno interesuje się możliwościami nowego sprzętu, który działa w tzw. paśmie C, czyli na częstotliwościach od 3400 MHz do 3800 MHz. Kiedy byliśmy ostatnio w Toruniu i sprawdzaliśmy możliwości nowej sieci, to bez większych problemów udało nam się uzyskać prędkość pobierania danych powyżej 950 Mbit/s.

W niektórych przypadkach przekroczyliśmy nawet “magiczny” 1 Gbit/s.

Play 5G SpeedTest app

Jak się zgłosić do udziału w testach 5G

Według ogłoszenia umieszczonego na blogu operatora, testy konsumenckie w Toruniu trwają już od tygodnia. Jednak operator szuka kolejnych chętnych testerów. Play liczy tutaj na zgłoszenia od tzw. geeków, którzy mają dryg do technologi. Jeżeli korzystacie z aplikacji korzystających z naszej platformy pomiarowej, to na pewno przydadzą się one podczas testów. Dla przypomnienia są nimi:

Zgłoszenia zawierające:

  • imię i nazwisko,
  • toruński adres zamieszkania (testem objęta jest część miasta),
  • kilka zdań o sobie i o tym dlaczego chcesz testować sieć 5G,
  • swój numer telefonu,

należy wysyłać na adres pr@play.pl. Operator zastrzega sobie prawo do możliwości swobodnego wyboru kandydatów.

Źródło: Play

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.