Wszyscy ostatnio tylko na wojnę idą. Niedługo to wyjdzie, że każdy z każdym będzie z jakiś tam sposób rywalizował, czy kłócił się. Tym razem zaczyna o dziwo nie potentat IT, tylko szycha na rynku telekomunikacyjnym. Chodzi dokładnie o T-Mobile. 

Informacja jest o tyle interesująca, że taka wojenna ścieżka oznaczać powinna walkę przede wszystkim z Facebook, Google, czy Microsoft. Jednak tak naprawdę nie o takie dane i o takie złodziejstwo chodzi.  Ostatnio T-Mobile USA CEO, John Legere ogłosił, że jego firma będzie ścigać użytkowników, którzy kradną nieograniczone danych LTE. O co dokładnie chodzi? Sprawa wygląda tak, że T-Mobile w USA zrobił swoim userom nie małą nie małą niespodziankę i prezent. T-Mobile USA oferuje prawdziwą nieograniczoną transmisję danych dla smartfonów i tylko dla nich. Co w przypadku, gdy mamy do czynienia z połączeniem typu PC-router-LTE? Wtedy prezent nie działa. Chodzi o to, że smartfony generują tak mały ruch, że taki brak ograniczenia dla nic absolutnie nie obciąży sieci. W przypadku połączenia przez router niestety sprawa nie wygląda tak fajnie.  Stało się tak, że użytkownicy, jak zwykle muszą oszukiwać i niektórzy (około 3 000 osób) znaleźli sposób, jak obejść to ograniczenie i dzięki niemu są oni w stanie wykorzystać nawet 2 TB miesięcznie za pośrednictwem modemu!!!

john_legere_jump-1024x683

Według oficjalnego komunikatu, 3 000 użytkowników (około 0,01% wszystkich klientów) używać funkcji strony na swoich smartfonach z systemem Android w celu ominięcia limitu danych. Niektórzy użytkownicy jednak nie zdają sobie sprawy z tego, jaka jest różnica pomiędzy ruchem ze smartfona, a ruchem poprzez router. Osobiście, mam bardzo ciekawe doświadczenie z korzystania z HTC Desire Z. Trzeba przyznać, ze telefon jest świetny i bardzo był przeze mnie lubiany. Posiada on funkcje WiFi HotSpot. Okazuje się, że jeżeli przez 4 godziny będziemy korzystać z połączenia poprzez ten smartone HotSpot dla 8 komputerów, to telefon zostanie uszkodzony. W moim przypadku telefon uszkodził poprzez używania go jako nawigacji GPS.

Hotspot Smart Phone Wifi Wireless Internet Online Signal Broadca

Smartfone jest jednak smartfone i jak widać należy go używać zgodnie z przeznaczeniem. Może i funkcja HotSpot jest w niego wbudowana, ale jak widać smartfone routerem nie będzie.