Koreańczycy przyzwyczaili nas już do tego, że flagowce z serii Galaxy Note są w wielkim skrócie nieznacznie ulepszoną wersją Galaxy S i mają dołączony rysik. Ostatnie plotki sugerują, że Galaxy Note 10 ma dostać między innymi czwarty aparat ToF oraz modem obsługujący sieci 5G. Samsung ma szykować dla nas w sumie 4 warianty “notatnika”.

Samsung ma bardzo pracowity rok. Koreańczycy już podwoili ilość wariantów flagowców z serii Galaxy S. Dotychczas były to dwa modele. W tym roku Samsung wypuścił już 4: Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10+ oraz Galaxy S10 5G. Ostatni model sprzedawany jest obecnie tylko w Korei Południowej. Jednak będzie również dostępny w Stanach Zjednoczonych. Przy czym różni się on od pozostałych modeli czymś więcej niż samym modemem 5G. Samsung Galaxy S10 5G jest trochę większy od Galaxy S10+, ma pojemniejszą baterię oraz dwa aparaty ToF (Time of Flight) – jeden z przodu, a drugi z tyłu. Dlatego nikogo nie powinny dziwić najnowsze doniesienia mówiące o tym, że Galaxy Note 10 dostanie aparat z czterema obiektywami. W sprzedaży będzie dostępny również wariant z modemem 5G.

Szykuje nam się premiera 4 wariantów Samsunga Galaxy Note 10

Do tej pory Samsung wypuszczał na rynek jeden model z serii Galaxy Note. Jednak tym razem ma ich być aż cztery. Wcześniejsze plotki wspominały o wariancie z trochę mniejszym ekranem. Zwykły Galaxy Note 10 ma mieć wyświetlacz o przekątnej 6,75-cala. Z kolei wersja “mini” (Note 10e?) może ma mieć ekran 6,28-cala, czyli byłaby mniejsza od zeszłorocznego Note 9. Najnowszy raport zawiera specyfikację dwóch modeli z modemem LTE oraz dwóch z modułem 5G. Przy czym poczwórny aparat ma być dostępny tylko w większym wariancie. Mniejszy model ma dostać “zwykły” potrójny aparat.

Źródło: SamMobile, ETnews

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.