Nikt nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że każdy liczący się producent smartfonów wypuści w tym roku przynajmniej jeden model z modemem 5G. Początkowo myśleliśmy, że HTC ograniczy się jedynie do premiery mobilnego routera 5G. Jednak teraz okazało się, że firma jest bliska wypuszczenia na świat swojego pierwszego smartfona obsługującego nową technologię.

HTC było kiedyś jednym z najbardziej liczących się producentów smartfonów na świecie. Jednak obecny rynek urządzeń mobilnych należy do Samsunga, Apple, LG, Huawei, Xiaomi oraz Sony. Z kolei HTC w ciągu ostatnich lat zeszło na dalszy plan. Firma zdecydowała się nawet na sprzedaż swojego działu mobilnego Google. Pomimo tego HTC stwierdziło, że dalej będzie produkować smartfony. Dowodzi tego również dokumentacja certyfikacyjna organizacji Bluetooth. Na liście testowanych urządzeń znajduje się HTC 2Q6U. Jest to dokładnie ten sam model, który pojawił się w marcowych przeciekach jako przyszły smartfon z modemem 5G.

Smartfon HTC z obsługą 5G ma pojawić się w drugiej połowie tego roku

Do tej pory HTC pochwaliło się zamiarem premiery jedynie jednego urządzenia z modemem 5G. Jest nim pokazany na targach MWC 2019 router mobilny HTC 5G Hub. Określany mianem “pierwszego na świecie inteligentnego huba”. W praktyce ma być to tablet z Androidem 9 Pie i chipsetem Qualcomm Snapdragon 855, który został zamknięty w obudowie kształtu graniastosłupa trójkątnego. Większa obudowa wynika najprawdopodobniej z zastosowania akumulatora o pojemności 7 660 mAh, który ma wystarczyć na cały dzień pracy urządzenia.

HTC 5G Hub

Początkowo myśleliśmy, że HTC odpuści sobie premierę smartfona 5G w tym roku. Jednak tajwański producent urządzeń mobilnych nie chce zrezygnować z klientów chcących skorzystać z nowej technologi. Całkiem możliwe, że HTC liczy na wzrost swoich udziałów na rynku urządzeń mobilnych. Niestety aktualnie nic nie wiemy o specyfikacji smartfona HTC 2Q6U. Wstępnie możemy przypuszczać, że urządzenie pojawi się na rynku w drugiej połowie tego roku.

Źródło: The Android Soul

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.