Jak co miesiąc, również teraz prezentujemy Wam najnowsze rankingi dostawców Internetu w Polsce. Zestawienia prezentują średnie prędkości pobierania oraz wysyłania danych, jakie zostały uzyskane za pomocą testera dostępnego na stronie Internetowej oraz aplikacji mobilnej Speed Test.

W rankingu ogólnym prowadzenie obejmuje Toya.

SpeedTest kwiecień 2017 stacjonarni
Ranking operatorów stacjonarnych za okres 1.04.2017 – 30.04.2017 (link).

W kwietniowym rankingu ogólnopolskim dostawców Internetu sytuacja wygląda dość podobnie jak w poprzednich miesiącach. Podium należy cały czas do tej samej trójki: Toya, Inea oraz UPC.

W rankingu domowych sieci Wi-Fi bez zmian: prowadzi UPC.

SpeedTest kwiecień 2017 Wi-Fi
Ranking sieci Wi-Fi za okres 1.04.2017 – 30.04.2017 (link).

Jeżeli chodzi o ranking sieci Wi-Fi, który powstaje na podstawie pomiarów wykonanych za pomocą naszej aplikacji mobilnej, sytuacja jest praktycznie niezmienna od kilku miesięcy. Wynika to pewnie z faktu, że przysłowiowym wąskim gardłem jest w dużej mierze sama sieć Wi-Fi, a nie łącze internetowe. Największe znaczenie ma tutaj strategia przyjęta przez danego operatora, a dokładniej to, jaki oferuje swoim klientom router Wi-Fi. Na wygranej pozycji są tutaj dostawcy oferujący sprzęt zgodny ze standardem 802.11ac.

T-Mobile wysuwa się na prowadzenie w rankingu LTE.

SpeedTest kwiecień 2017 LTE
Ranking mobilnych dostawców Internetu LTE za okres 1.04.2017 – 30.04.2017 (link).

Orange oraz T-Mobile cały czas walczą ze sobą o tytuł najszybszego operatora LTE w Polsce. Miesiąc temu obaj dostawcy zajęli ex aequo pierwsze miejsce. Tym razem lepszymi wynikami pochwalić mogą się klienci T-Mobile. Na pochwałę zasługuje również sieć Plus, która systematycznie pnie się do góry i powoli dogania liderów.

W ogólnym rankingu 3G/4G również prowadzi T-Mobile.

SpeedTest kwiecień 2017 mobilni
Ranking mobilnych dostawców Internetu w telefonie za okres 1.04.2017 – 30.04.2017 (link).

Tutaj sytuacja wygląda dokładnie tak samo, jak w rankingu 4G LTE. Mianowicie, T-Mobile delikatnie wyprzedza Orange, Plus  goni konkurencję, a Play zostaje na szarym końcu.

PJ
Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.