Chyba nie ma na świecie osoby, która przynajmniej raz w roku nie usiadła przed ekranem swojego komputera lub telewizora i nie zagrała w grę komputerową. Tego typu rozrywka popularna jest już od dziesięcioleci, a niektóre serie ogrywane są przez wiele pokoleń. I chociaż gry komputerowe bezpośrednio wywodzą się od gier planszowych i fabularnych, to w ostatnim dziesięcioleciu stały się na tyle rozwinięte, że niektóre prezentowane tytułu są niezwykle realistyczne. Gra komputerowa pozwala przenieść się nam do wielu lokacji na całym świecie. Możemy trafić na przykład do słonecznego Miami, mroźnej Finlandii czy deszczowej Wielkiej Brytanii, w których spędzimy długie godziny wirtualnej rozrywki. Bez znaczenia jak często ogrywamy poszczególne tytuły i jakie gatunki lubimy – warto być na czasie i wiedzieć, kiedy zostaną zaprezentowane najpopularniejsze i najciekawsze gry komputerowe. W tym zestawieniu zaprezentujemy gry, które zostały wydane w drugiej połowie 2019 roku.

Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint – Kolejna część serii sygnowanej nazwiskiem popularnego pisarza

Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint to trzynasta już część niezwykle popularnej serii Ghost Recon, opowiadającej o elitarnej jednostce militarnej. Sygnowane nazwiskiem jednego z popularniejszych pisarzy powieści sensacyjnych gry komputerowe cechują się niezwykłym dopracowaniem nie tylko pod względem technicznym, ale także fabularnym. Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint opowiada o jednym z żołnierzy oddziału Duchów, który musi stawić czoła niebezpiecznej misji. Tym razem trafimy na wyspę Auroa, zlokalizowaną w samym środku Pacyficznego piekła. Dowodzony przez Walkera – głównego protagonistę części Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint oddział składa się z byłych komandosów wyszkolonych do zabijania, a nasz główny bohater musi się z nimi zmierzyć w pojedynkę. Tylko tak będzie mógł uwolnić mieszkańców wyspy spod rządów korporacji Skell. Co ciekawe, po raz pierwszy w historii serii gracz może wybrać płeć Nomada – głównego bohatera tej części. Gracze docenią również fakt, że w tworzeniu tego tytułu pomagał Emil Daubon – były członek elitarnych jednostek armii USA. Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint jest typowym przedstawicielem trzecioosobowych strzelanek. Gra zadebiutowała 4 października na platformy Windows, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Odnośniki do pobrania:

Death Stranding – Wielki powrót legendarnego twórcy gier Hideo Kojimy

Death Stranding to przygodowa gra akcji, którą warto kupić chociażby ze względu na to, że przy jej tworzeniu pomagał Hideo Kojima – były prezes firmy Konami oraz jeden z najpopularniejszych projektantów gier komputerowych na świecie. Fabuła Death Stranding opowiada postapokaliptycznych Stanach Zjednoczonych, gdzie po „wdarciu śmierci” ludzkość jest drastycznie dziesiątkowana. Tak zwany Timefall drastycznie przyśpiesza starzenie się wszystkich mieszkańców przedstawionej krainy. Seria anormalnych i niewytłumaczalnych zdarzeń określana jest mianem „Death Stranding”. Gracz wciela się w Sama Portera Bridgesa, będacego członkiem organizacji przewożącej pomiędzy koloniami różnego rodzaju ładunków pozwalających na przeżycie ich mieszkańcom. Nasz protagonista jest dosyć specyficzną osobą. Cierpi na afefobię, czyli lękiem przed dotknięciem oraz jest repatriantem, co oznacza że w praktyce jest nieśmiertelny – w każdym momencie może się odrodzić. Podczas rozgrywki w Death Stranding będziemy uczestnikami wielu ciekawych i nierzadko niebezpiecznych misji. Naszym zadaniem będzie między innymi dostarczenie morfiny do prezydencja UCA – fikcyjnego odpowiednika USA oraz nieustanna walka z wynurzonymi, czyli jednostkami opanowanymi przez Timefall. Gra Death Stranding zadebiutowała 8 listopada na platformę PlayStation 4. Premiera tego tytułu na komputery ma odbyć się początkiem przyszłego roku.

Odnośniki do pobrania:

Shenmue 3 – Powrót kultowego RPGa po prawie 15 latach przerwy

Shenmue 3 to trzecia już część niezwykle popularnej serii gier fabularnych, która zadebiutowała jeszcze pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku. Prawie 15 lat po premierze drugiej części na rynek trafił tytuł Shenmue 3. Jest on utrzymany w klimacie klasycznych poprzedniczek, jednak charakteryzujący się znacznie lepszą oprawą audiowizualną. Sama grafika Shenmue 3 opracowana została na bazie silnika Unreal Engine, co daje nam gwarancję ładnych modeli postaci i dopracowanych lokacji. Shenmue 3 to klasyczny RPG, przenoszący nas do chińskich prowincji. Naszym zadaniem będzie eksplorowanie rozbudowanego świata, wykonywanie zróżnicowanych pod względem trudności misji oraz rozwój statystyk naszego bohatera. Sam system walki znany jest z klasycznych, arkadowych bijatyk. Możemy zatem korzystać z kombinacji skomplikowanych ciosów. Warto wspomnieć, że opracowany przez studio Ys Net tytuł mógł zostać stworzony dzięki kampanii crowdfundingowej. Fanii serii przekazali twórcom ponad 7 milionów dolarów amerykańskich. Shenmue 3 zadebiotował 19 listopada tego roku dla konsoli PlayStation 4 oraz komputerów PC.

Odnośniki do pobrania:

Ancestors: The Humankind Odyssey – Prześledź ewolucję krok po kroku

Ancestors: The Humankind Odyssey to niezwykle rozbudowa gra surwiwalowa z otwartym światem. Opowiada o tym co działo się na naszej planecie 10 milionów lat temu. Tytuł przenosi nas do świata nieustannej walki z drapieżnikami, rozwijaniu klanów oraz ewoluowaniu. Na samym początku przybieramy postać hominida, czyli naczelnego ssaka człowiekowatego. Później możemy stać się homo Habilis, Homo Erectus, Homo Neanderthalensis oraz ostatecznie Homo Sapiens. Naszymi głównym zadaniem będzie polowanie, rozwijanie swoich osad, ochrona przed innymi plemionami oraz dążenie do kolejnych, niekiedy niezwykle istotnych odkryć, na przykład odkrycie ognia, koła czy broni. Przedstawiony w Ancestors: The Humankind Odyssey świat bazuje na Afryce z okresu neogenu i jest niezwykle dopracowany. Gracz do dyspozycji dostaje rozległą mapę obserwowaną z perspektywy trzeciej osoby, szczegółową grafikę trójwymiarową oraz pasującą do całości ścieżkę dźwiękową. Gra Ancestors: The Humankind Odyssey zadebiutowała 27 sierpnia na platformę PC oraz 6 grudnia dla konsol PlayStation 4 oraz Xbox One.

Odnośniki do pobrania: