Lubimy robić rankingi i znów je robimy. Dzisiaj mamy dla Was ranking dostawców LTE. Sprawdziliśmy którzy dostawcy byli najszybsi w tym roku i jaka była średnia prędkość LTE. Ostatnio wspominaliśmy o tym, że LTE nie działa tak, jak obiecywali. Teraz mamy dowody…

Test został przeprowadzony przez około 80 tysięcy absolutnie niezależnych użytkowników. Osoby te zainstalowały na swoich telefonach komórkowych naszą aplikację mobilną. Aplikacje dostępne są dla każdego za darmo na dwóch najpopularniejszych platformach:

google_play

app_store
Wpływ na wyniki miały między innymi moc obliczeniowa urządzenia, odległość od nadajnika, pogoda oraz prędkość ruchu, czyli tak, jak urządzenie występuje w rzeczywistości.

wykresy

Niekwestionowanym zwycięzcą jest Plus (Polkomtel). Jak widać, osiągnął najwyższe wyniki we wszystkich kategoriach. Jednakże i co jest smutne wyniki średnie daleko odbiegają od tego, co operatorzy nam obiecują, tak, jak już pisaliśmy. LTE ciągnie się, jak żółw na spacerze. Wyniki pozostałych operatorów są porównywalne.

Nie jest to jeden test, jaki planujemy. W najbliższym czasie, jak tylko się uda  przeprowadzimy testy mające charakter bardziej laboratoryjny. Wykorzystać chcemy cztery identyczne urządzenia z identycznym oprogramowaniem i modemami do jednoczesnych testów dla każdego operatora w różnych lokalizacjach w Polsce, a więc wygląda to ciekawie.