Ile razy wkurzaliście się, bo dzwonił do Was ktoś, z numeru, którego nie macie na liście. Ja osobiście nie przepadam za takimi telefonami, bo w 90% są to konsultanci z mega, super, genialną ofertą, której na pewno nie chcemy. Ciężko jest sprawdzić, czyj to numer, zanim osoba dzwonią się rozłączy. Dodatkowo, dochodzi problem telefonów, które pobierają od użytkownika opłatę za odebranie. Co robić wtedy? Microsoft ostro nad tym pracuje.

Ja wiemy Windows 10 ma być systemem, który do samego końca świata i o jeden dzień dłużej będzie rozwijany. Nie będzie kolejnej wersji systemu. Będą pojawiać się aktualizacje tego obecnego i to nawet takie, które całkowicie zmienią funkcjonalność. To samo tyczy się wersji mobilnej systemu. Jedną z takich rzeczy jest, co bardzo nas zaciekawiło systemowy dialer Windows 10. Przebudowaniem dialera zajmuje się Dział Skype. Oprócz większej integracji z książką kontaktów Microsoft pracuje nad wprowadzeniem czegoś na wzór wyszukiwarki. Chodzi dokładnie o to, aby w przypadku nieznanego numeru można było z sieci pobrać informacje na jego temat. Jak dla mnie POMYSŁ BOMBA!!! Osobiście nie przepadam za Windows 10, ale ten topic nawet mnie przyprawił o uśmiech na twarzy. Ciekawe jest też to, że dialer ma działać w drugą stronę. Ma pomóc w wyszukiwaniu numerów danych instytucji.

Anonymous call

Co jest jeszcze ciekawsze i niespotykane? Dialer ten swoje premierę nie będzie miał na systemie Windows 10, ale na Androidzie i to tylko w rejonie indyjskim. Według naszego niucha, to tylko dlatego, że baza danych dla Dialera na razie jest zoptymalizowana tylko pod ten kraj.

Desk Telephone

Jak Wam się ta funkcjonalność podoba? Jak tylko wyjdzie w PL od razu bierzemy się za testy, możecie być pewni 🙂

Smart phone