Do naszych rankingów dostawców Internetu w Polsce dodaliśmy nowy element. Jest nim średnia ocena ISP przez użytkowników w danym miesiącu. Na tę ocenę składa się całokształt odbioru wizerunku operatora przez użytkownika. Czyli zaczynając od wyniku testu prędkości a kończąc na poziomie satysfakcji użytkownika w kontaktach z operatorem (np. obsługa klienta, płatności, zgłaszanie i naprawa awarii). Ten wskaźnik jest pewnego rodzaju nawiązaniem do tzw. “poczty pantoflowej”, która poleca dostawcę innym lub nie 🙂

Na początku roku wprowadziliśmy testowo ocenę ISP po zakończeniu testu prędkości:

2016-05-02 11_11_03-Speed Test - Test Szybkości Łącza Internetowego - speedtest.pl

Funkcja ta na tyle Wam się spodobała, że miesięcznie oceniacie swoich dostawców ponad 10 tysięcy razy. To są już liczby, które warto uwzględnić w statystykach. Zatem począwszy od rankingu majowego, udostępniamy wyniki Waszych ocen przy każdym ISP:

2016-05-02 11_15_02-Ranking prędkości dostawców Internetu w Polsce - speedtest.pl

Swoją drogą patrząc po średnich ocenach w rankingu ogólnopolskim, można wyciągnąć wniosek, że wszystkich operatorów oceniacie między 3 a 4 w skali 5-stopniowej. Różnice są niewielkie co oznacza, że opeatorzy w Polsce mają jeszcze wiele do poprawienia przede wszystkim w relacjach aby podnieść poziom zadowolenia swoich klientów 😉

Dodatkowo udostępniliśmy możliwość sortowania po ocenie w rankingach szczegółowych. Dzięki temu możecie sprawdzić np. który operator w Warszawie otrzymał najlepszą średnią ocenę od Was 😉 Tu jednak mała uwaga – operator musi w miesiącu uzyskać co najmniej 10 ocen użytkowników, aby średnia nota dla niego była dostępna rankingu. Ponadto od maja podnieślimy próg ilości testów potrzebny do wejścia do rankingu ogólnopolskiego do 30 tysięcy.

Zobacz najnowszy ranking ISP w Polsce:

https://www.speedtest.pl/ranking_isp

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.