XXI wiek… Kilka lat temu wydawało się, że nic więcej nie da się już wymyślić w Internetach. Jednak bardzo szybko okazało się, że urządzenia mobilne (zwłaszcza smartfony) otworzyły wiele nowych możliwości. W tej chwili pewnie każdy ma swojego prywatnego, osobistego, błyszczącego smartfona w kieszeni.

Z tej teorii posiadania wyłączmy może osoby starsze oraz hardkorowych zapaleńców, którzy wolą Nokię 3310 🙂 Patrząc na ten stan rzeczy, widzimy jak Internet zmienia swój wygląd i zachowanie. Strony są ogólnie prostsze, lżejsze a przede wszystkim szybciej się ładują. U nas nie jest inaczej…

Od dziś macie do dyspozycji nową wersję strony mobilnej SpeedTest.pl.

Została ona wyposażona w taką samą funkcjonalność jak wersja dektopowa. Czytajcie – można na niej zrobić test prędkości łączą 🙂 I to nie byle jak bo w najnowszej technologii HTML5, o której już kilka razy pisaliśmy. Z ciekawszych funkcji znajdziecie tu przede wszystkim możliwość zalogowania się na to samo konto użytkownika co w wersji stacjonarnej oraz rankingi dostawców Internetu w Polsce i moduł wyceny stron internetowych. A jak z dokładnością tej wersji testera prędkości? Zobaczcie sami, jakie wyniki można osiągnąć na domowym WiFi pracującym w standardzie 802.11ac, które prowadzi nas w świat poprzez szybkie światłowodowe łącze:

wynik_neo

Zapraszamy do testów 🙂