LG V50 ThinQ jest drugim smartfonem 5G, który trafił do salonów koreańskich operatorów sieci komórkowych. Początkowo premiera smartfona była zaplanowana na 19 kwietnia. Jednak producent przesunął ją na 10 maja. Koreańskie media donoszą, że była ona udana. Trzej operatorzy mieli w ciągu samego weekendu sprzedaż aż 100 tysięcy egzemplarzy nowego flagowca z modemem 5G. Tym samym liczba subskrybentów 5G w Korei Południowej już niedługo przekroczy barierę 500 tysięcy!

Rząd Korei Południowej robi wszystko, co może, żeby ich kraj był liderem w dziedzinie rozwiązań telefonii komórkowej. Przy czym nie chodzi tutaj o sam marketing i wyścig o miano pierwszego kraju z komercyjną siecią 5G. Koreańczykom faktycznie zależy na tym, żeby mieszkańcy korzystali z nowej technologii. Świadczy o tym bardzo szybkie tempo budowy sieci oraz gwałtownie rosnąca ilość abonentów usług 5G. Dla przypomnienia warto zaznaczyć, że trzy komercyjne sieci 5G wystartowały na początku kwietnia tego roku. Tuż przed startem składały się one w sumie z ponad 11 tysięcy stacji bazowych. Na początku maja działały już 54 tysiące nadajników 5G. Miesiąc wystarczył, żeby na plany taryfowe 5G zdecydowało się 260 tysięcy Koreańczyków. Ostatnie doniesienia z 12 maja mówiły już o 400 tysiącach. Tak szybki wzrost liczby użytkowników zbiegł się w czasie z premierą LG V50 ThinQ.

LG V50 ThinQ 5G sprzedaje się znacznie lepiej niż V40 ThinQ

Koreańskie media szacują, że weekendowa sprzedaż V50 ThinQ była trzykrotnie większa niż V40 ThinQ w pierwszym tygodniu sprzedaży. Informacja ta pochodzi od jednego z operatorów i nie została potwierdzona przez LG. Jednak możemy przypuszczać, że pozostali dwaj operatorzy zaobserwowali podobny trend. W Korei Południowej mamy przysłowiowy „szał na 5G”. Zjawisko to napędzane jest przez agresywną politykę cenową operatorów, którzy oferują ogromne rabaty na smartfony 5G.

Samsung Galaxy S10 5G miał kosztować około 1 115 dolarów. Jednak LG Uplus od razu zaproponował rabat powyżej 35%, dając zniżkę wartości 400 dolarów. KT Telecom zareagował na promocję konkurenta zniżką na poziomie 460 dolarów. Z kolei LG V50 ThinQ miał kosztować około 1 000 dolarów. Operatorzy od razu obniżyli cenę smartfona o połowę. Sprawą zainteresował się koreański regulator rynku, który uważnie przygląda się ofertom 5G operatorów.

Źródło: Korea Times (1), (2)

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.