Z nieoficjalnych doniesień na temat firmy HTC, wychodzi, że zastanawia się ona nad sprzedażą swojego działu VR, odpowiedzialnego między innymi za zestaw wirtualnej rzeczywistości HTC Vive.

Jak wychodzi z informacji posiadanych przez serwis Bloomberg od jakiegoś czasu firma HTC ma pogarszające się wyniki finansowe. Z tego powodu, rozpatruje ona różne możliwości, które wliczają również sprzedaż swojego działu dotyczącego wirtualnej rzeczywistości. Opcjami, jakie rozważa spółka jest jeszcze wydzielenie całego segmentu wirtualnej rzeczywistości lub odsprzedanie całej spółki.

Jak HTC chce poprawić swoje wyniki finansowe?

W ramach idącego kryzysu, HTC chce się z nim uporać przy znalezieniu nowych potencjalnych instruktorów. Z tym zadaniem pomóc ma mu dodatkowa współpraca z doradcą. Jak podpowiadają informatorzy, rozmowy na temat pomocy tajwańskiej firmie mają toczyć się między innymi z firmą Alphabet Inc., firmą należącą aktualnie do Google. Dodatkową sprawą, jaką można było dostrzec, w ciągu ostatnich tygodni to obniżona cena zestawu HTC Vive. Mimo podjętych środków, sprzęt pozostaje nadal jednym  z najdroższych zestawów wirtualnej rzeczywistości na rynku. Obecna cena sprzętu wynosi 699 euro, co prawdę powiedziawszy, w porównaniu z konkurencyjnymi zestawami, nadal jest dość wysoką ceną. Mimo tego, sprzęt HTC Vive pozostaje nadal liderem na rynku sprzętu VR, a jego zaangażowanie w rynek ma aż 20% przewagę nad sprzętem konkurencji.

Losy HTC nie są jeszcze przesądzone

W ostatnich latach mogliśmy zobaczyć znaczny spadek produkowanych urządzeń mobilnych przez firmę HTC. Główną przyczyną jest oczywiście konkurencja w składzie Apple i Samsung. Obie firmy, które wypromowały mocno swoją markę i miały duży wybór swojego sprzętu, po prostu wypchały inne firmy z rynku mobilnego. Dlatego, aktualnie to właśnie segment VR jest przynoszącym dla firmy największe dochody działem. Nie ma się w sumie czemu dziwić. Oferta zawierająca podstawowy zestaw HTC Vive jest całkiem bogata.

Zestaw HTC Vive zawiera okulary VR, dwa kontrolery, dwa czujniki laserowe Lighthouse dla pokrycia pełnej powierzchni pomieszczenia a także Link Box do połączenia wszystkich urządzeń w całość. Set ma wbudowany dodatkowo mikrofon i Bluetooth wykorzystywany do prowadzenia rozmów telefonicznych w rzeczywistości wirtualnej. Wspiera on także integrację z systemami Android i iOS. Sam wyświetlacz, jaki jest wbudowany  w okulary daje spore możliwości, oferując użytkownikowi rozdzielczość 2160 x 1200 pixeli, czyli 1080 x 1200 pixeli na oko, technologię AMOLED, niską retencję, oświetlenie globalne oraz wysoką częstotliwość odświeżania wynoszącą 90 Hz.

Źródło: Bloomberg.com

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.