Od kiedy zrobił się wielki szum odnośnie do ustawy antyterrorystycznej, operatorzy chcą namówić użytkowników na rejestracje prepaidów. Wszystko po to, aby cała ta akcja, która i tak dojdzie do skutku obeszła się bez “gó.. no burzy”. Jakieś czas temu Play dawał w prezencie 100 zł za rejestrację swojego nowego numeru prepaid. Nie jest to mało, więc było warto. Nie oni jedni zaczęli stosować taką politykę. Kolejnymi operatorami są Orange i nju mobile.

Zamiast kłócić się z użytkownikami o słuszność ustawy wymuszającej rejestracje prepaid lepiej oczywiście ich do tego namówić drogą pokojową. Operatorzy znaleźli ciekawy sposób, aby to zrobić. Osobiście popieram takie akcje, bo przynajmniej pozwolą zmniejszyć ilość hejtu dotyczącego ustawy, która czy chcemy, czy nie i tak wejdzie w życie.

Zaraz po firmie Play bonusowe dodatki za rejestracje prepaid zaproponowali Orange i nju mobile. Co oferują ci operatorzy?

Firma nju mobile już od jakiegoś czasu informuje o konieczności rejestracji kart SIM. Karty te mogą być wg ustawy sprzedawane tylko z dowodem osobistym. nju mobile, tak jak Play postanowiło wprowadzić do tego smutnego obowiązku bonusy, które mają użytkownikom odrobinę osłodzić życie. Za zarejestrowanie numeru otrzymają oni dwa pakiety: pakiet 10 GB transferu danych i pakiet 1000 minut połączeń do krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych. Dodatki te ważne są 30 dni. Ich aktywacja wymaga wysłania SMS-a o treści BONUS na numer 80028 w ciągu 60 dni od zarejestrowania numeru. Na jeden numer PESEL zarejestrujecie 20 numerów. Na numer REGON można ich zarejestrować aż 100. Nie są oni jednak jedyni na rynku z taką ofertą bonusową, bo taką samą ofertę wprowadziła firma Orange.

Większość użytkowników nie jest zadowolona z nowej ustawy i mają oni swoje powody. Ci, co ją wprowadzają, też mają odrobinę racji. Nie ma tutaj dobrego i złego rozwiązania, ale warto jest spojrzeć na to z obu perspektyw. Dodatkowo, jeżeli z tej okazji ktoś próbuje nas uspokoić prezentami, to aż tak źle chyba nie jest.

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.