WiFi możemy spotkać w wielu miejscach. Sieć bezprzewodowa w restauracjach czy też kinach to już normalność.

Ludzie dziwią się, kiedy takowego w miejscu publicznym nie ma. Kiedyś pisaliśmy o tym, że hotspoty znajdziemy nawet na cmentarzach czy w komunikacji miejskiej. Okazuje się, że niedługo WiFi może pojawić się w miejscu, gdzie jest naprawdę potrzebne do zabicia wolnego czasu. Szkoda tylko, że jest to jeden z droższych środków transportu tego typu.

Jeszcze w tym roku mamy doczekać się sieci WiFi w Pendolino.

Jest to środek transportu, który porusza się bardzo szybko i podróż nim nie trwa zbyt długo, ale jak widać, właściciele linii chcą umilić swoim pasażerom ten krótki czas. Szkoda, że właściciele PKP nie myślą podobnie w stosunku do wolniejszych pociągów, ale na to raczej bym nie liczył w tym życiu. Bilety na Pendolino tanie nie są. Można oczywiście wyczaić jakaś okazje i kupić bilet na linię Katowice-Warszawa za jakieś 49 zł, ale rezerwować taką podróż musimy wcześniej. Może być też tak, że godzina wyjazdu nikomu nie pasuje i nie ma chętnych. Wtedy także można dostać bilet z rabatem. Nie jest tak jednak no stop. W dniu wyjazdu pociągu Pendolino, bilet drugiej klasy to już koszt 150 zł. Nie są to małe pieniądze dla większości Polaków. Dziwne jest zatem to, że WiFi w tym pociągu jeszcze nie ma. Kiedyś siostrzenica mojej koleżanki powiedziała, że jest w stanie wytrzymać bez toalety w domu, ale nie jest w stanie wytrzymać bez internetu. Ciekawe, czy tak samo myślą klienci PKP. Przecież WIFi mamy nawet w Polskim Busie i w PKP na linii Oława-Wrocław. Smutne jest jednak to, że najszybsze, najlepiej urządzone, najdroższe połączenie w ofercie PKP oferuje wiele udogodnień, ale nie tak podstawową rzecz, jak WiFi. Mamy 2017 rok i PKP Intercity ma dopiero w planach taką inwestycję..

Dość jednak narzekania. Pocieszmy się tym, że Pendolino dostanie swoje WiFi, bo klienci innych linii PKP mogą na to nie liczyć.

Prace trwają, a sieć ma zostać udostępniona w połowie roku. Pożyjemy! Zobaczymy! Oczywiście, bardzo się cieszę, że takie plany mają miejsce, ale jakoś ciężko mi uwierzyć w ich realizację.

[vlikebox]

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.