Nikt z nas nie lubi kupować kota w worku. Dlatego amerykański oddział T-Mobile wystartował z promocją Test Drive. Osoby, które z niej skorzystają, otrzymają za darmo na 30 dni przenośny hotspot, który pozwoli na zapoznanie się z możliwościami sieci operatora.

Amerykanie mają trochę inne podejście do operatorów mobilnych niż my. Za oceanem klienci są bardzo przywiązany do swojego dostawcy usług mobilnych, ponieważ oprócz samej usługi, kupują u niego również smartfona. Dość częstą sytuacją jest również to, że najnowszy flagowiec jest sprzedawany w USA w kilku wariantach. Każdy z nich jest dostosowany do pracy w sieci innego operatora. Dlatego też zmiana operatora wiąże się w Stanach Zjednoczonych również ze zmianą smartfona. Jak pewnie się domyślacie, jest to bardzo uciążliwe. Dlatego amerykański oddział T-Mobile wystartował z akcją promocyjną, która pozwala na zapoznanie się z możliwościami magentowej sieci mobilnej bez zmiany smartfona.

Mobilny hotspot Wi-Fi wystarczy, żeby sprawdzić wydajność sieci LTE

Nie jest to pierwszy raz, kiedy amerykański oddział T-Mobile zaprasza nowych klientów do darmowego przetestowania swojej sieci. Podobna akcja promocyjna miała miejsce 5 lat temu. Wtedy magentowy operator zachęcał klientów konkurencyjnych sieci do darmowego testowania swojej infrastruktury za pomocą iPhone 5. Jednak sposób ten był mało praktyczny, ponieważ chętni do skorzystania z promocji, musieli nosić przy sobie dwa smartfony. Teraz ma być prościej, bo do połączenia z mobilnym hotspotem może być użyty dotychczasowy smartfon. Połączenie z siecią T-Mobile odbywa się za pośrednictwem Wi-Fi. Jednak operator nie widzi w tym rozwiązaniu żadnych ograniczeń. Dla nas to bardzo jasny sygnał.

W przyszłym roku polscy operatorzy zaczną uruchamiać pierwsze sieci 5G. Osoby, które będą chciały skorzystać z możliwości nowej technologi, będą zachęcani do wymiany smartfonów. Jednak jest dla tego rozwiązania alternatywa. Na rynku powinny już niedługo pojawić się nowe mobilne routery z obsługą sieci 5G. Ich zaletą jest to, że korzystać może z nich kilka smartfonów naraz. Dlatego też osoby, które nie chcą zmieniać obecnego smartfona, zawsze mogą rozważyć kupno niewielkiego routera z wbudowaną baterią. Takie urządzenia przyda się również w sieciach LTE-Advanced. Słabsze smartfony mają dość wolne modemy LTE, ale za to moduły Wi-Fi są na tyle szybkie, że mogą z powodzeniem wykorzystać możliwości oferowane przez dobrej klasy przenośny router.

Źródło: T-Mobile

PJ
Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.