Epidemiolodzy zalecają wszystkim pozostanie w domach. Z kolei operatorzy sieci komórkowych nie tylko zmagają się z wzmożonym ruchem w sieciach, ale również starają się umilić nam ten czas. Dlatego Play oraz T-Mobile, w ramach promocji akcji społecznej #ZostańWDomu, oferują swoim klientom darmowe paczki mobilnego internetu w rozmiarze 10 GB.

Dzisiaj, kiedy całe społeczeństwa zmagają się z kryzysem spowodowanym epidemią COVID-19, chyba nie ma osoby wątpiącej w to, że branża telekomunikacja jest jedną z najważniejszych. W końcu, gdyby nie szybkie sieci stacjonarne i mobilne, to większość z nas mogłoby zapomnieć o pracy zdalnej. Nie mówiąc już o rozrywce w zaciszu domowym. Operatorzy sieci komórkowych doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wykupione przez ich klientów pakiety danych mogą okazać się w tym miesiącu za małe. Dlatego część z nich zaoferowała swoim klientom 10 GB darmowego internetu. Pierwszy zrobił to Orange. Teraz na podobny ruch odważyli się Play i T-Mobile.

Play i T-Mobile dają 10 GB darmowego internetu, bo koronawirus zmusił nas do zostania w domach

Nie mamy co się oszukiwać. Pozostanie w domach oznacza wzmożony ruch w sieciach telekomunikacyjnych. O ile spora grupa internautów korzysta z łączy stacjonarnych, to niektórzy również w domach łączą się z siecią za pośrednictwem infrastruktury mobilnej. Dotyczy to głównie mieszkańców nowych osiedli i domów jednorodzinnych, gdzie dość często nie ma rozbudowanej infrastruktury stacjonarnej. Dlatego osoby te na pewno docenią gest swojego operatora.

Klienci sieci Play, którzy chcą skorzystać z darmowych 10 GB internetu, muszą aktywować pakiet do 31 marca tego roku. Oferta dostępna jest zarówno dla abonamentów indywidualnych, jak i firm. Pakiet można aktywować w aplikacji Play24 i jest on ważny przez 14 dni. Usługa działa również w taryfach MIX. Z kolei klienci prepaid mogą skorzystać z darmowych 10 GB w ramach dotychczasowej promocji, która działa do końca kwietnia.

Z kolei T-Mobile oferuje pakiet 10 GB, który można aktywować jedynie od piątku 20 marca do niedzieli 22 marca. Od momentu otrzymania potwierdzenia aktywacji będzie on ważny przez 7 dni dla klientów MIX i a kartę, a w przypadku abonentów do końca cyklu rozliczeniowego.

Źródło: Play, T-Mobile

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.