Play wystartował właśnie z dwoma promocjami podczepionymi pod kampanię #ZostańWDomu. Pierwsza z nich to pakiet 200 GB Internetu dla uczniów i studentów, który można spożytkować na naukę zdalną (i nie tylko). Z kolei druga, to nagradzanie darmowym Internetem tych użytkowników, którzy potwierdzą w aplikacji, że zostali w domu.

Operatorzy robią wszystko co mogą, żeby umożliwić nam w miarę normalne funkcjonowanie bez wychodzenia z domu. Aktualnie mamy do czynienia z wzmożonym zapotrzebowaniem na transmisję danych, co przekłada się na bardzo szybkie zużywanie wykupionych wcześniej pakietów danych. Problem ten dotyczy oczywiście tych osób, które nie mają w domu stacjonarnego dostępu do Internetu i muszą korzystać z łączy mobilnych. Dlatego właśnie poszczególni operatorzy wystartowali z różnego typu akcjami, w których oferowali swoim klientom dodatkowe darmowe gigabajty na transmisję danych. Początkowo były to paczki wielkości 10 GB. Niestety dla osoby, która aktywnie korzysta z Internetu do nauki, nie jest to za dużo.

Play 200 GB

Play daje uczniom i studentom 200 GB (a dokładniej 2x 100 GB) na naukę zdalną i rozrywkę

Co prawda rząd planuje wdrożenie rozwiązania, które zapewnia darmowy dostęp do platform używanych do nauki. Wszystko sprowadza się do objęcia rozwiązaniem „zero-rating traffic” serwisów, które są oficjalnie stosowane do e-learningu. Jednak lista stron i usług, które nie będą zużywać w ten sposób pakietów danych, jest dość krótka. Dlatego też uczniom i studentom dużo bardziej powinny przypaść do gustu oferty, które zawierają ogromne paczki dodatkowego darmowego Internetu. W przypadku Play są to dwa pakiety, po 100 GB każdy, czyli w sumie 200 GB. Oferta przeznaczona jest dla uczniów i studentów do 26 roku życia. Można z niej skorzystać w taryfach:

  • Internet na Kartę 5 zł,
  • Internet na Kartę 9 zł,
  • Internet na Kartę 19 zł,
  • Internet na Kartę 50 zł.

Przyznane w ten sposób dane można wykorzystać do końca czerwca. Przy czym operator nie ogranicza sposobu konsumpcji treści. Oznacza to, że przyznane pakiety powinny w głównej mierze pomóc w nauce. Jednak równie dobrze dodatkowe gigabajty można przeznaczyć na rozrywkę.

Druga promocja jest ciekawą ofertą typu #ZostańWDomu, która zawiera element grywalizacji. W nowej wersji aplikacji Play24 pojawi się przycisk „Jestem w domu”. Każdy użytkownik, który kliknie go trzy dni z rzędu, otrzyma darmowy 1 GB. Ci, którzy będą skrupulatni i powtórzą tę akcję codziennie, otrzymają w sumie 10 GB. Przy czym operator nie weryfikuje w żaden sposób czy użytkownik faktycznie jest w domu. Aplikacja Play24 nie sprawdza lokalizacji klientów operatora.

„Akcja nie ma charakteru kontrolnego. Nie sprawdzamy lokalizacji naszych użytkowników, zwłaszcza bez ich wiedzy i zgody. W tym przypadku chcemy pomóc w budowie świadomości społecznej na temat pandemii i nagradzać odpowiedzialną postawę”. – mówi Małgorzata Zakrzewska, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej w Play.

Źródło: Play (1), (2)

PJ
Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.