VR to świetna zabawka i tego chyba nie muszę udowadniać nikomu. Na tę chwilę jednak ceny za ten gadżet są w zabić. Dla większości są po prostu nieosiągalne, zwłaszcza że ilość tytułów kompatybilnych z nimi nie jest wielka.

Osobiście próbowałem kiedyś testować 3D i nie podeszło mi. Nie chodzi tu nawet o to, że po trzydziestu minutach oglądania rozbolała mnie głowa, jakbym co najmniej migrenę miał. Efekt nie był zadowalający. Okulary VR są o wiele lepsze, ale nadal nie są tak mocno popularne, jakby można było przypuszczać. Zapaleni gracze pokupowali sobie Oculus Rift i HTC Vive, ale obstawiam, że pociągnęło to mocno po kieszeni. Co więcej, do takiego zestawy przydałby się mocny komputer, a to kolejne złotówki, euro, czy w czym tam liczycie swój budżet.

Plus organizuje nową promocję, w której do oferty JA+ Internet na Kartę dodaje gogle VR zgodne z Google Cardboard.

Google kilka lat temu zaprezentowało kartonowe gogle wyposażone w specjalne soczewki. Ten gadżecik nazwano właśnie Google Cardboard. Dzięki niemu możemy oglądać filmy sferyczne na smartfonie. Do tej pory jednak zabawki te kupowali tylko i wyłącznie żądni technologii nerdzi. Taki gogle można też zrobić samemu, ale przydałyby się specjalne soczewki, a to dla nie jednego wyjadacza chleba może być już problem. Z pomocą przyszła firma… Plus. Operator postanowił dorzucać po jednym zestawie gogli wirtualnej rzeczywistości do sprzedawanych przez siebie kart SIM. Poza samymi goglami dostajemy też instrukcję instalacyjną. Wszystko to w zestawie ze starterem JA+ Internet na Kartę.

W przypadku kartonowego gadżetu od sieci Plus obraz dla obu oczu generuje smartfon, a specjalne soczewki go odpowiednio załamują.

Powoduje to, że patrzymy na wygenerowany cyfrowo świat w 360 stopniach. W przypadku kartonowego gadżetu od sieci Plus obraz dla obu oczu generuje smartfon, a specjalne soczewki go odpowiednio załamują. Nie mówię, jest to super gadżet, ale jeżeli nie chcecie wydawać setek euro na Oculusa, czy HTC, to warto się tą ofertą zainteresować. Zwłaszcza że w ofercie JA+ Internet na Kartę dostaniecie 3 GB internetu na start i kolejne 12 GB po doładowaniach. Starter kosztuje tylko 15 zł. Dodatkową opcją w starterach JA+ Internet Na Kartę jest Nocny Transfer, czyli jeszcze większy pakiet do wykorzystania w godzinach pomiędzy 1:00 a 8:00. Koszt usługi to 10 zł za 30 dni. Startery dostępne są w Punktach Sprzedaży Plusa.

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.