Mobilność stała się nieodzowną częścią współczesnego biznesu. Bez odpowiedniego sprzętu działania „w terenie” mogą okazać się wręcz niemożliwe. Każdy z nas potrzebuje urządzenia, które sprosta najwyższym wymaganiom, stawianym nam na co dzień.

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru laptopa biznesowego

Przede wszystkim, coś co powinno szczególnie nas interesować to bezkompromisowa wydajność. Duża część programów ma zaskakująco wysokie wymagania, korzystamy z coraz nowszego, „cięższego” softu i trzeba również patrzeć przyszłościowo. Kolejnym niesamowicie ważnym aspektem są gabaryty. Nie będziemy przecież nosili ze sobą kolokwialnie mówiąc „kląkra”, powinniśmy się skupić na smukłym, eleganckim, i lekkim laptopie. Aby w pełni czerpać z możliwości urządzenia, musimy przeanalizować kompletną specyfikację.

Specyfikacja laptopa biznesowego

Nie ulega wątpliwości, że przyszłością są nośniki SSD. Jest to niezbędna rzecz, aby skutecznie, komfortowo i szybko pracować. Warto jednak zastanowić się nad propozycjami z dodatkowymi dyskami HDD, jeśli potrzebujemy dużej ilości pamięci na przechowywanie plików. Omawiając zagadnienie podzespołów nie można pominąć tak ważnego aspektu jak procesor, czy też pojemna bateria.

Przykładowe propozycje laptopa biznesowego

Rynek jest wypełniony wieloma różnymi urządzeniami. Dzięki temu możemy wybrać sprzęt, który perfekcyjnie wpisze się w nasze oczekiwania. Należy więc dokładnie przeanalizować wszystkie propozycje i zastanowić się, który z nich będzie najlepszy dla nas. Nie da się wybrać jednej uniwersalnej opcji.

Apple MacBook Pro

Na pierwszy ogień idzie świetna propozycja od firmy Apple, najnowszy MacBook Pro. Jest to high-endowy sprzęt, który ma doskonale zgrywać się z innymi urządzeniami firmy Apple. MacBook Pro to niezawodne rozwiązanie, jeśli korzystamy z iPhone, lub iPada, a traktujemy laptopa jako swoiste centrum.

MacBook Pro Core i9

Specyfikacja MacBooka Pro:

Sercem MacBooka Pro jest procesor Intel Core i7, posiadający 4 rdzenie, o taktowaniu od 2.20 GHz, do 3.40 GHz. Jeśli chodzi o pamięć operacyjną – 16 GB pozwoli nam na komfortowe obsługiwanie większości programów, nawet tych bardziej wymagających. MacBook Pro wyposażony jest w nośnik SSD o pojemności 256 GB. Korzysta on z układu graficznego Intel Iris Pro Graphics, posiada Moduł Bluetooth, czytnik kart pamięci, HDMI, jeden port USB 3.1 i dwa porty USB 3.0. Za wadę MacBooka Pro można uznać jego gabaryty. Jest to spory laptop o 15.4 calowym ekranie, co pociąga za sobą duże wymiary 35.9 cm szerokości, 24.7 cm głębokości i 1.8 cm wysokości.

Zalety: system operacyjny OS X, świetna wydajność, współpraca z innymi urządzeniami Apple.

Wady: brak dysku HDD, duże gabaryty, cena (około 8 200 złotych)

Dell Latitude 7490

Firma Dell od wielu lat prezentuje coraz to nowsze propozycje o przeznaczeniu biznesowym. Dell Latitude jest małym, wydajnym komputerem, który spełni wszystkie oczekiwania, jakie przed nim postawimy.

Latitude 7490

Specyfikacja Dell Latitude 7490:

Laptop ten wyposażony jest w Intel Core i7 (4 rdzenie o taktowaniu od 1.9 GHz do 4.2 Ghz), posiada do 32 GB pamięci RAM (16 GB zainstalowane). Posiada on spory nośnik SSD o pojemności 512 GB. Układ graficzny to Intel UHD Graphics 620. Dużą zaletą tego urządzenia jest jego wielkość – ekran posiada 14 cali, co powinno wystarczyć przy codziennej pracy, a wymiary laptopa to 33.1 cm szerokości, 22,1 cm głębokości i 1.8 cm wysokości, przy rewelacyjnej wadze – 1.4 kg. Dell Latitude 7490 jest wyposażony w 3 porty USB 3.0, gniazdo HDMI, czytnik kart pamięci, złącze USB typu C i system Windows 10.

Zalety: Duży dysk SSD (512 GB), wydajne podzespoły, niewielkie gabaryty.

Wady: Cena 7 800 złotych, brak drugiego dysku

Lenovo ThinkPad T570

W zestawieniu tego typu nie mogło zabraknąć propozycji od Lenovo. Laptop Lenovo ThinkPad T570 łączy w sobie wydajność i nieco niższą cenę, niż pozostałe propozycje. A przy tym zachowuje biznesowe przeznaczenie.

ThinkPad T570

Lenovo ThinkPad T570 – specyfikacja:

Ten laptop wyposażony jest w procesor Intel Core i5 (dwa rdzenie o taktowaniu 2.5 Ghz – 3.1 Ghz), 8 GB RAM (możliwość rozbudowy do 32 GB), dysk HDD 1TB (możliwość wymiany na nośnik SSD o pojemności od 120 GB do 2 TB). Lenovo ThinkPad T570 jest dosyć spory – ekran ma przekątną 15.6 cala, a wymiary to 36.6 cm szerokości, 25.3 cm głębokości, 2 cm wysokości. Jeśli chodzi zaś o złącza, urządzenie posiada 3 sloty USB 3.0, gniazdo HDMI i Thunderbolt.

Zalety: Cena, podstawowy wariant kosztuje powyżej 5 000 złotych, wszechstronność – szeroka gama wariantów podzespołów do wybrania.

Wady: Wersja podstawowa nie jest zbyt wydajna, sam laptop jest dosyć duży.

Dell Xps 13

Kolejna, tym razem tańsza propozycja od Della. Ten komputer kosztuje (w podanym wariancie) 3 800 złotych, co czyni go najtańszym laptopem z zestawienia. Jego podzespoły mają sprawdzić się w szeroko rozumianej pracy biurowej, ale poradzą sobie również z bardziej wymagającymi zadaniami.

Dell Xps 13

Specyfikacja Dell Xps 13:

Dell Xps 13 posiada procesor Intel Core i7-6560U (dwurdzeniowy o taktowaniu 2.2 Ghz do 3.2 Ghz), podstawowa wersja urządzenia wyposażona jest w 8 GB RAM i nośnik 256 GB SSD. Laptop korzysta ze zintegrowanego układu graficznego Intel Iris Graphics 540. Posiada on dwa złącza USB 3.1 i jedno złącze USB typu C. Duża zaletą są wymiary, przy ekranie 13 calowym wynoszą one kolejno 30.5 cm szerokości 23.5 cm głębokości i 1.5 cm wysokości, więc jest to najmniejszy z prezentowanych laptopów.

Zalety: Cena, dosyć dobra wydajność, doskonała mobilność.

Wady: W tak małym urządzeniu nie można zamieścić mocniejszych podzespołów.