W ciągu ostatnich kilku lat głośniki Bluetooth stały się niezwykle popularne. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, których cena zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych, a kończy nawet na kilkuset. Różnorodność w wyborze sprawia, że niestety część z nich oferuje marnej jakości dźwięk, niezadowalający nawet najmniej wybrednych użytkowników. W tym rankingu przyjrzymy się możliwościom bezprzewodowych głośników Bluetooth w przedziale cenowym od 50 nawet do 900 złotych. Sprawdźcie, co ciekawego oferują nam producenci.

Na co zwracać uwagę?

Wybierając głośnik Bluetooth powinniśmy zastanowić się, jakie będzie on miał zastosowanie. Chcąc kupić głośnik do wykorzystania w plenerze, lepiej postawić na model z zasilaniem bateryjnym. Stosowane obecnie przez producentów ogniwa na jednym naładowaniu potrafią pracować nawet po kilkanaście godzin bez przerwy. Jeśli szukamy głośnika do wykorzystania w domu, to warto zainteresować się produktami z zasilaniem sieciowym, które zazwyczaj oferują znacznie lepsze parametry. Na rynku dostępnych jest naprawdę dużo urządzeń Bluetooth o różnych specyfikacjach technicznych. Tańsze modele nierzadko oferują niskie pasma przenoszenia, oscylujące w granicach 200 herców. Najlepsze modele osiągają nawet do 30 000 herców. Niestety w przypadku budżetowych propozycji producenci bardzo rzadko decydują się na zamieszczenie w specyfikacji informacji o oferowanym paśmie. Warto również sprawdzić, jaką moc osiąga konkretny produkt. Całkowicie bezsensowne wydaje się być wybranie głośnika przenośnego charakteryzującego się natężeniem rzędu 2 watów.

MyPhone Smartbox Infinity

Zestawienie rozpoczynamy od naprawdę budżetowej propozycji. MyPhone Smartbox Infinity to niezwykle kompaktowy głośnik Bluetooth wyceniony na około 50 złotych, oferujący zasilanie bateryjne. Na jednym ładowaniu bez problemu uzyskamy czas pracy nawet do 7 godzin. Osiągana moc tego głośnika wynosi 3 waty, a zastosowany moduł Bluetooth pozwala na odtwarzanie plików audio z urządzenia znajdującego się nawet do 10 metrów. Model Smartbox Infinity wyposażony został w przyciski funkcyjne pozwalające na odbieranie lub odrzucanie połączeń, przewijanie utworów oraz zmienianie ich głośności. Ponadto głośnik ten dzięki zastosowaniu gniazda kart pamięci typu microSD bez problemu może pracować nawet bez połączenia z innym urządzeniem. Niestety producent nie pochwalił się, jakie pasmo przenoszenia oferuje produkt Smartbox Infinity.

myPhone infinity

Lamax Sentinel SE-1

Wyceniony na około 170 złotych Lamax Sentinel SE-1 to głośnik o mocy 10 watów, który na jednym ładowaniu wytrzyma nawet 7 godzin. Zastosowane ogniwo litowe oferuje pojemność wynoszącą 2 200 mAh, a moduł Bluetooth 2.1 pozwala na maksymalną odległość parowania z urządzeniem nadawczym wynoszącą aż 30 metrów. Lamax Sentinel SE-1 to nie tylko głośnik bezprzewodowy, ale również budzik oraz radio FM (możliwość zapisu stacji, automatyczne przeszukiwanie częstotliwości). Obudowa tego produktu posiada certyfikat wytrzymałości IP65. Niestraszny więc będzie dla niego pył oraz zanurzenia w wodzie. Ponadto gumowana powłoka sprawia, że produkt lepiej zniesie upadek, niż inne tego typu konstrukcje. Niestety Lamax również nie chce pochwalić się osiąganym pasmem przenoszenia przez model Sentinel SE-1.

Lamax Sentinel SE-1

JBL Pulse 3

Trzecia już generacja głośnika Pulse, oferowanego przez firmę JBL. Produkt wyceniony został na niespełna 800 złotych. Jego maksymalne pasmo przenoszenia wynosi 20 000 herców, więc jest dobrze. Moc wyjściowa liczy 20 watów, a moduł Bluetooth 4.2 zapewni łączność z większością dostępnych na rynku smartfonów i tabletów. Producent podaje, że zastosowane ogniwo Li-Ion o pojemności aż 6 000 mAh pozwoli na ciągłą pracę przez 12 godzin. Klasa wodoodporności IPX7 umożliwia zanurzenia w wodzie do pół godziny na głębokości do 1 metra, a zastosowana technologia JBL Connect+ pozwala na połączenie ze sobą aż do 100 głośników jednocześnie. Obudowa wyposażona jest w diody LED, które sprawiają, że JBL Pulse 3 oferuje niezwykłe efekty świetlne i dźwięk przestrzenny w 360 stopniach.

JBL Pulse 3

Divoom Power

Kolejny model w naszym zestawieniu kupimy już za około 300 złotych. Divoom Power to wytrzymały głośnik Bluetooth oferujący wielokierunkowy dźwięk przestrzenny, funkcję zestawu głośnomówiącego oraz wydajną baterię Li-Ion o pojemności 6 000 mAh, pozwalającą na 8 godzin nieustannego odtwarzania na maksymalnej głośności lub do 12 godzin na 50%. Pasmo przenoszenia tego głośnika obejmuje zakres od 60 herców do 18 000 herców, a moc znamionowa wynosi 30 watów. Producent zastosował w tym model dwa przetworniki pełnozakresowe, dwa wysokotonowe oraz jeden radiator pasywny.

Divoom Power