Bez internetu mobilnego w telefonie dzisiaj raczej ciężko. Ceny nie są wysokie, ale nie każdy może sobie na niego pozwolić.

Tym bardziej cieszy fakt, iż trzech polskich operatorów przystąpiło do programu Buckshee. Jest to program, w którym w zamian za wyświetlanie reklam można korzystać z połączenia internetowego. Kolejnym operatorem, który ma zamiar przystąpić do programu, jest Play, ale z nimi rozmowy jeszcze trwają.

Jest to propozycja dla tych osób, którzy nie mogą sobie pozwolić na płacenie za internet w telefonie, albo nagle wyczerpią cały pakiet.

Buckshee po uruchomieniu tworzy połączenie VPN. Dzięki temu właśnie możemy korzystać z sieci bez opłat. Reklamy będą się pojawiać co jakiś czas. Wszystko będzie zależeć od czasu korzystania z sieci, a i od wykorzystanego transferu. Niestety, same reklamy mogą okazać się mocno uciążliwe. Zwłaszcza w trakcie korzystania z przeglądarki. Dlatego chyba lepiej używać tego połączenia do komunikatorów lub sieci społecznościowych. Może też korzystać z niego w czasie grania z gry albo słuchania Spotify. Jednakże, jeżeli ktoś ma Spotify Premium i zapłacił, aby reklamy omijać, to pojawianie się reklam internetowy to komedia. Mamy też ograniczenia w postaci dziennego limitu danych.

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.