Wielu graczy zaparło dech w piersiach, kiedy ujrzeli zwiastun Assassin’s Creed: Valhalla. Ubisoft pokazał to, na co wiele osób czekało – Assasynów w świecie wikingów. Nordycki klimat wiązać się będzie jednak z pięknym krajobrazem Wielkiej Brytanii, nie zaś norweskimi fiordami. Przyjrzyjmy się dziś wszystkim najważniejszym informacjom na temat tej gry.

Dzika wikińska przygoda z assasyńskim klimatem w tle

Assassin’s Creed: Valhalla zabiera nas w przygodę w Anglii podczas najazdów wikińskich w IX wieku. To duży kontrast w stosunku do poprzednich odsłon serii. W Assassin’s Creed: Odyssey i Assasin’s Creed: Origin przemierzaliśmy lokacje wielkich cywilizacji. Tym razem przyjdzie się nam zmierzyć z ciężarem brytyjskiej pogody, dziką naturą i wielką wojną o każdy skrawek ziemi. Wprowadza to do gry wiele nowych, unikalnych mechanik. Wygląda na to, że twórcy wzięli sobie do serca problemy Assassin’s Creed: Odyssey i znacząco zredukowali ilość grindu i rozmiar lokacji. Pytanie tylko, czy świat przepełniony zadaniami i ciekawostkami do nas trafi, czy nie będziemy przeciążeni ilością bodźców. Jedno jest pewne – na każdym kroku będzie coś do roboty.

Assasin’s Creed: Valhalla – nowe mechaniki

Assassin’s Creed: Valhalla wprowadza do serii kilka nowych mechanik. Przede wszystkim, twórcy skupią się na tym, żebyśmy mieli wrażenie podboju i opanowywania nowych terenów. Pomóc w tym ma dosyć nieoczekiwany dodatek – własna wioska. Własna wioska w Assassin’s Creed: Valhalla to bardzo ciekawa koncepcja, na pewno będziemy nią zarządzać w różny sposób, zdobywać zasoby i ciągle się rozwijać w celu usprawnienia naszej ekspansji. Dom klanu to miejsce, do którego będziemy mogli się cofać z dowolnego miejsca w grze. Umocnioną w naszej bazie armię będziemy prowadzić do walki z mieszkańcami tej żyznej ziemi. W grze znajdą się też mechaniki polityczne – będziemy mogli nawiązywać sojusze, wypowiadać wojny i prawdopodobnie handlować. Zdecydowanie doda to wiele taktycznych aspektów do samej rozgrywki. Liczyć się będzie tylko jedno – krwawy podbój zielonych krain Anglii.

Assasin’s Creed: Valhalla – kiedy premiera?

Data premiery Assassin’s Creed: Valhalla nie jest znana. Na stronie gry znajdziemy informację, że pojawić się ona powinna na końcu roku 2020. Poprzednie gry – Assassin’s Creed: Origin, Assassin’s Creed: Odyssey, czy nawet Assassin’s Creed: Syndicate debiutowały w październiku. Tym razem firma też pewnie będzie celować w jesienną datę, mogą jednak wystąpić opóźnienia związane z koronawirusem, który skutecznie utrudnia pracę nad tego typu projektami. Fani serii pewnie i tak wybaczą ewentualne opóźnienia.

Assasin’s Creed: Valhalla – trailer, gameplay i komentarz twórców

Assasin’s Creed: Valhalla – Steam nie będzie początkowo wspierany

Jest też jedna smutna informacja związana z premierą Assassin’s Creed: Valhalla. Początkowo gra nie będzie dostępna na serwisie Steam. Premiera na PC odbędzie się na platformie Ubisoftu i Epic Games. To jest informacja, która prawdopodobnie zmartwi wielu oddanych fanów serii, którzy kompletują osiągnięcia na serwisie firmy Valve. Czy Assassin’s Creed: Valhalla wejdzie na Steama nie wiadomo na chwilę obecną, być może będzie miał tu miejsce podobny mechanizm jak w sytuacji z Red Dead Redemption 2, które dopiero po roku było dostępne na Steamie, wcześniej mogliśmy je nabyć na Epic Games Launcher.

Taka decyzja może wiązać się z niższymi marżami serwisu Epic. Assassin’s Creed: Valhalla dostępny będzie też na konsole. Mowa tu o starszych konsolach – Xbox One i PlayStation 4 i nowych – Xbox X i Playstation 5. Ubisoft zamieścił także informację o premierze na Google Stadia. Cena w przedsprzedaży Assassin’s Creed: Valhalla to około 280 złotych w edycji standardowej. Za Gold Edition zapłacimy nawet 420 złotych. Ultimate Edition to kwota około 450 złotych. Za edycję kolekcjonerską przyjdzie nam zapłacić prawie 900 złotych. Wygląda na to, że Ubisoft zaplanował też kilka DLC, skoro aż tak duża różnica jest pomiędzy wersją standardową a Gold.