Niedługo, bo w czerwcu ma rozpocząć się wydarzenie WWDC 2017. Z pewnością przyniesie ono nam nowe informacje ze świata Apple.

Najnowsze informacje, które krążą po internecie, mówią nam, że Apple faktycznie może zrezygnować ze swojego produktu iPad mini. Ostatnimi czasy, zmiany, jakie wprowadza Apple do tego urządzenia, polega tylko na odświeżeniu sprzętu. Polegało to tylko na zwiększeniu pojemności urządzenia, a z biegiem czasu użytkownicy zaczęli zastanawiać się, czy Apple nie chce faktycznie zrezygnować z tego modelu. Tak samo, jeśli wierzyć informacjom zamieszczonym na portalu BGR, faktycznie Apple ma w zamiarach zakończenie produkcji tego urządzenia.

Apple wygasza produkcję jednego z urządzeń, ale co dalej?

Od czasu, kiedy Apple zaczął wypuszczać większe wersje swoich telefonów w pod nazwą „Plus”, użytkownicy od dłuższego czasu dochodzą do wniosku, że zakup zwykłego iPada mini mija się z celem. Tak samo, zakup czystego iPada i posiadanie go, w 100% spełni wymagania, jakie postawi mu użytkownik. Dlatego, wyniki sprzedaży wersji „mini” są ostatnimi czasy takie niskie. Stąd też wynika taka, a nie inna informacja na temat wygaszenia całej linii produktu. Co więcej, gigant z Cupertino szykuje się do wydania większych modeli, w tym jeden o rozdzielczości ekranu 10,5”. Oprócz podanych modeli sama konferencja WWDC, która odbyć ma się w czerwcu przyniesie nowe informacje na temat kolejnych nowych produktów Apple. Już na tę chwilę wiemy, że Apple szykuje się do prezentacji nowego iPada, a także o upgradzie 12-calowego MacBooka, jak i MacBooka Pro.

Upgrade, upgradowi nie jest równy

Nowe wersje MacBook’ów, a w szczególności wersja Pro otrzymują spore przyspieszenie. Wersja Pro ma otrzymać 7 generację procesorów Intel Core Kaby Lake, a także kosmetyczne zmiany wyglądu. Z uzyskanych informacji od Apple, wiadomo natomiast jedno, że 12-calowe urządzenia dostaną jedynie szybsze procesory Intela, z dużym prawdopodobieństwem, że będą one oparte na modelach Core i5 i serii Y procesorów Core i7. Co do reszty, więcej informacji otrzymamy dopiero podczas konferencji WWDC.

Źródło: WWDC

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.